Chopok juh, Nízke Tatry
09:02, 16.4 °C
archív záberov
Prevádzkový čas
Pondelok:8:30 - 17:00
Utorok:8:30 - 17:00
Streda:8:30 - 17:00
Štvrtok:8:30 - 17:00
Piatok:8:30 - 17:00
Sobota:8:30 - 17:00
Nedeľa:8:30 - 17:00
Aktuálne podmienky
2 / 3
Dnes:
10 až 20 °C
Predpoveď počasia:
Nedeľa (25.7.)
12 až 20 °C
Pondelok (26.7.)
15 až 21 °C
Kontakt

Tatry mountain resorts, a.s.

PREVÁDZKOVATEĽ STREDISKA JASNÁ NÍZKE TATRYDemänovská Dolina 72 031 01 Liptovský Mikuláš 1
Email: info@jasna.sk www: www.jasna.sk Tel: +421 907 88 66 44
Info o stredisku
Ako sa k nám dostanete?
Hodnotenie od návštevníkov
Stredisko Jasná juh ešte nebolo v tejto sezóne hodnotené.
LANOVKY
Leto 2021Cenník lanoviek pre peších turistov
DospelíJunior 12 až 17,99 rokov / senior 60+Dieťa 6 až 11,99 rokov
Tieto ceny sú platné pri zakúpení lístkov v pokladni strediska. Lístky sú vydávané na BEZDOTYKOVÝCH ČIPOVÝCH kartách - KEY CARDS, záloha za KEY CARD je 2 €.
Jasná Package North & South *
Spiatočný lístok ↑↓
1 jazda hore ↑
1 jazda dole ↓
Horské káry (zahŕňajú vývoz lanovkou na štart z Jasnej alebo Kosodreviny)
1 jazda z Jasnej na Bielu púť-
2 jazdy z Jasnej na Bielu púť-
1 jazda z Kosodreviny na Krupovú-
2 jazdy z Kosodreviny na Krupovú-
3 jazdy z Kosodreviny na Krupovú-
1 x Chopok Package + 1 jazda na trase Jasná - Biela púť alebo Kosodrevina - Krupová-

Informácie k cenníku

  • * Obojsmerný PEŠIACKY lístok Chopok sever a juh: spiatočná jazda lanovkami v úseku Biela Púť alebo Záhradky - Priehyba - Chopok – Kosodrevina - Krupová a rovnakou trasou späť. Z Chopku juh platí na rovnakú trasu v opačnom smere.
  • Nárok na seniorský lístok majú aj držitelia preukazov ZŤP, ZŤP-S a ISIC, ITIC, EURO26, GO26.
  • BEZPLATNE: deti do veku 5,99 rokov len za podmienky, že služby využívajú výlučne v sprievode dospelej osoby staršej ako 18 rokov (maximálne 2 deti v sprievode 1 dospelej osoby staršej ako 18 rokov).
Kompletný cenník, podmienky prepravného TU

Mapa - Jasna leto TMR

Kliknutím na obrázok nižšie, zobrazíte mapu v plnej veľkosti.

Mapa - Jasna leto TMR
Mapa JASNÁ

Lanovky

TypDĺžkaKapacitaPrevádzka
A5 Krupová - Kosodrevina
Kabína1212 m2800 os/hod
A2 Kosodrevina - Chopok
Kabína1433 m2800 os/hod
B6 Srdiečko - Kosodrevina
4-sedačka1031 m1200 os/hod

Atrakcie

TypPrevádzka
Horské káry, trať Kosodrevina - Krupová (2600 m)horske kary

Turistické trasy

Dĺžka
Chopok - Ďumbier - Chata generála M.R.Štefánika - Trangoška - Srdiečko4 h
MAGISTRÁLOU Z KOSODREVINY: cez Krúpové sedlo pod Ďumbier, na Chopok a späť5:30 h (10 km)
Z KOSODREVINY NA CHOPOK a späť: z lanovky na chodník nad reštauráciou Kosodrevina k rázcestiu, po žltej turistickej značke až na Chopok3:30 h (3 km)
Z KOSODREVINY NA CHATU GEN. M. R. ŠTEFÁNIKA a na Trangošku po modrej turistickej značke2:40 h (9 km)
Z KOSODREVINY NA CHOPOK cez Príslop, Dereše na Chopok a späť4 h (6.5 km)
Z KOSODREVINY NA CHOPOK cez Krížske sedlo a späť5:30 h (14 km)
POĽOVNÍCKYM CHODNÍKOM cez Trangošku k Jaskyni mŕtvych netopierov2 hod (8.8 km)

ZAŽITE AKTÍVNE LETO - JASNÁ NÍZKE TATRY CHOPOK 2024 m n.m.

LANOVKY, TURISTIKA, BIKEPARK, UBYTOVANIE, ZÁBAVA

Letná TURISTIKA v pôvabnom vysokohorskom prostredí Nízkych Tatier. Čerstvý vzduch, spev vtáčikov, krásne rozkvitnuté kvety. Vyvezte sa lanovkami za panoramatickými výhľadmi, vydajte sa na hrebeňové túry alebo zdolajte Chopok (2024 m n.m.), druhý najvyšší vrch v Národnom parku Nízke Tatry. V tejto lokalite nájdete viac ako 30 vyhľadávaných turistických chodníkov a cyklotrás rôznej náročnosti, vďaka čomu si putovanie letnými Tatrami môžu vychutnať všetci milovníci prírody bez obmedzení. Jedinečná poloha strediska Jasná je pre vás zárukou aktívnej dovolenky v Tatrách a relaxu v neďalekom AQUAPARKU TATRALANDIA či Vodnom parku BEŠEŇOVÁ.

Zábavu môžete zažiť pri rodinnom pátraní po pokladoch lesného strážcu DRAKA DEMIÁNA, ktorý chráni poklady celej Demänovskej doliny, no keďže je to milý a dobrý drak, rád sa s Vami o ne podelí. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom - legendou Demänovskej doliny. Drak Demián vás určite odmení! Viac info.

Pre adrenalínových nadšencov je pripravená aj možnosť objednať si PARAGLIDING, či vyskúšať svoje schopnosti na horskej dráhe TARZÁNIA. Prípadne máte chuť vyskúšať si NORDIC WALKING alebo SKALOLEZENIE?

U nás si vytvoríte dovolenku podľa vlastných predstáv!

Príjemné posedenie s atrakciami a lehátkami na Vás čaká v našom FUNIBARE, ktorý je otvorený celoročne pre všetkých turistov a návštevníkov Nízkych Tatier. V lete tu nájdete osvieženie a oddych počas turistiky pod nízkotatranskými hrebeňmi. FUNIBAR s presklennou otváracou strechou s kupolou, ktorá vám v slnečných dňoch zaručí vynikajúci výhľad na vrchol Chopka, je jeden z prvých svojho druhu v strednej Európe.
Vyvezte svoje chuťové poháriky až k oblakom. Na vrchole Chopka v REŠTAURÁCII ROTUNDA na Vás čaká nová úroveň zážitkovej gastronómie, kde si môžete vychutnať aj panoramatický výhľad na štíty Vysokých i Nízkych Tatier. Magický výhľad z nadmorskej výšky 2 024 m. si môžete užívať aj počas pobytu v Hoteli Rotunda, kde na vás čaká nezabudnuteľná noc v oblakoch, viac o hoteli.
Doprajte si oddych pri kvalitnej káve a domácom jablkovom závine priamo uprostred turistických chodníkov. Ski Lounge Hotela Srdiečko ponúka príjemné posedenie pri praskajúcom krbe s výhľadom na Chopok aj počas letných mesiacov. Priateľská atmosféra vynoveného priestoru so štýlom vysokohorskej elegancie vám počas oddychu na južnej strane Chopku dodá novú energiu na vašej ceste za letným dobrodružstvom. Viac info.

Letná dovolenka vo WELLNESS HOTELI GRAND JASNÁ**** prináša zábavu pre celú rodinu. Deti si užijú bohatý animačný program so psíkom Macom i zvieratkami v mini ZOO a rodičia ocenia pohodlie plne vybaveného wellness centra s vonkajšou zónou, odkiaľ si môžu spoločne užívať výhľad na štíty Nízkych Tatier priamo zo sauny či vírivky. Viac o hoteli.

Dokonalý oddych a stratenú rovnováhu nájdete v HOTELI TRI STUDNIČKY****, ktorý ponúka luxusné horské ubytovanie s harmóniou v izbách zariadených podľa Feng Shui. Ochutnajte luxus na tanieri a užite si relax počas ZEN aktivít v charizmatickom wellnesse s prvou horskou plážou v Tatrách. Viac o hoteli.

LETNÁ SEZÓNA:

Výpravu lanovkami po oboch stranách Chopka môžete zažiť v cene len jedného lístka. Môžete si tak užiť spiatočnú cestu až piatimi rôznymi lanovkami a spoznať tak bližšie aj charakter opačnej strany Chopka.
Vyvezte sa z nástupných miest Biela Púť (Chopok sever) alebo Krupová (Chopok juh) sedačkovými lanovkami k najmodernejším kabínkovým lanovkám na Slovensku a zvezte sa až dolu na opačnú stranu a späť rovnakou trasou. Energiu zo zdravého horského vzduchu a prvý bronz slniečka nachytáte na panoramatickej vyhliadkovej terase. Kto by odolal chutnej kuchyni našich šéfkuchárov či sladkému koláčiku so šálkou kávy s výhľadom na prebúdzajúcu sa krajinu?