Live panorama - Slovakia

  • Snowland - Valčianska dolina (575 m)Snowland - Valčianska dolina (575 m)1.8.2014 21:08, 17.3 °C1.8.2014 21:08, 17.3 °C
    Prevádzka: openmore

Events in resorts

Mountain rescue warnings

Veľká FatraV pohorí sa v priebehu dňa ojedinele očakáva výskyt búrok. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 17 - 25 m/s. Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme návštevníkov VF, že chodník z Belianskej doliny / po zelenej značke/ na chatu pod Borišovom je momentálne dosť nebezpečný z dôvodu väčšieho množstva predátorov, preto neodporúčame zdržovať sa na tomto chodníku. O stave chodníka budeme informovať. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.
Malá FatraV pohorí sa v priebehu dňa ojedinele očakáva výskyt búrok. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 17 - 25 m/s. VÝSTRAHA: Vrátna dolina je po nedávnej povodňovej situácií prístupná do Štefanovej a na Starý Dvor.Úsek Starý Dvor-Chata Vrátna je naďalej uzatvorený pre verejnosť. Neodporúčame sa pohybovať po týchto chodníkoch: Chata Vrátna - Snilovske sedlo (zelená), Stará dolina - Sedlo za Kraviarskym (zelená), Medziholie - Chrbát Stohu (Stohová skratka - žltá), Starý dvor -Chata na Grúni (modrá), Šútovo - Chata pod Chlebom (modrá).Všetky ostatné turisticky značené chodníky sú otvorené a schodné. Na Chatu na Grúni odporúčame modrý chodník zo Štefanovej. Dolné, Nové a Horné Diery sú prechodné. Hrebeň Malej Fatry a Rozsutce sú taktiež priechodné.Od soboty 2. 8. 2014 bude denne v prevádzke sedačka na Pasekách a to v čase od 9:00 do 16:30.

Ads / Partners

iSki SlovakiaHolidayinfo.sk windows appSki Info CZ/SK
FA Donovaly Maraton 2.8.2014Rádio SlovenskoCestovatel.euHotel BellevueRádio OneRádio Rock