Lyžiarske strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Štrbské Pleso (1400 m)13:55, -3.6 °C
Prevádzka: closed>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryV hrebeňových polohách treba očakávať zimné podmienky! Od nadmorskej výšky približne 1500 m n. m. sa nachádza vrstva nového snehu vo výške do 15 cm. V hrebeňových partiách sa tvorí námraza, chodníky sú miestami zľadovatelé, hrozí riziko pošmyknutia! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatryVo vyšších polohách treba očakávať zimné podmienky! Od nadmorskej výšky približne 1500 m n. m. sa nachádza vrstva nového snehu vo výške do 20 cm. Vo veľmi strmom, exponovanom teréne je možné uvoľňovanie malých spontánnych prachových lavín z nového snehu. V tieni môžu byť chodníky ľadové, pozor na pošmyknutie. Od 16. hodiny sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat.
Západné TatryNa hrebeni treba očakávať zimné podmienky! Od nadmorskej výšky približne 1300 m n. m sa nachádza vrstva nového snehu vo výške do 15 cm. Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po májovej víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky, chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, . V Západných Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. 2015 sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.
Veľká FatraNa hrebeni sa nachádza miestami do 5 cm snehu. Chodníky sú na niektorých miestach zľadovatené! Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami .V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu /zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Mobilné aplikácie / Smart TV

iSki SlovakiaSki Info CZ/SKHolidayinfo.sk windows app

Vybrané stredisko

Nízke Tatry, Jasná

Operation: closed
Weather: Fog, 3.2 °C
Jasná - Luková
1.2 °Cvideo14:00
Jasná - Luková
Jasná - Otupné
3.2 °Cvideo14:01
Jasná - Otupné

Predpoveď počasia na dnes

Štrbské pleso
Scattered Clouds
-7 až -1°C
Selce
Cloudy
-2 až 3°C
Krahule
Overcast
-5 až -2°C

Partneri

Cestovatel.euRádio AnténaHotel BellevueHimalaya Club Vysoké TatryRádio RockRádio OneRádio Slovensko