Live panorama - Slovakia
Veľká Rača - Lalíky (1048 m n. m)
12:1219.5 °C
Operation: closed
Today:
10 to 22 °C
Weather forecast:
Sunday (27.5.)
12 to 22 °C
Monday (28.5.)
13 to 25 °C
Operation:
0%
SNOWPARADISE Veľká Rača
Event calendar
Fačkovské sedlo - Kľak
26.5.2018: III. ročník DŇA DETÍ so SMEJKOm a TANCULIENKou, od 10.00 do 15.00 hod.
Slovenský raj
26.5.2018: BEH V RAJI 2018 - bežecké preteky s medzinárodnou účasťou na 5 a 10 km.
Fačkovské sedlo - Kľak
9.6.2018: V. ročník podujatia GUĽÁŠ FEST s Anderom, hudobný hosť skupina Hrzda. Pozývame Vás v čase od 9.00 do 18.00 hod.
Snowland Valčianska dolina
22.6 - 23.6.2018: III. ročník VALČIANSKEHO FOLKLÓRNEHO FESTIVALU s medzinárodnou účasťou. Kvalitné folklórne súbory a ako sprievodný program veľký jarmok. Vstup je voľný. Srdečne Vás pozývame.
Podhájska - Termálne kúpalisko
30.6 - 1.7.2018: Termálne kúpalisko Podhájska PODHÁJSKE SLÁVNOSTI ĽUDOVÝCH REMESIEL
Fačkovské sedlo - Kľak
28.7.2018: II. ročník podujatia FOLKLÓRNY DEŇ POD KĽAKOM - vystúpi folklórny súbor Vršatec, od 10.00 do 18.00 hod.
Fačkovské sedlo - Kľak
25.8.2018: VATRA SNP - III. ročník, od 15.00 do 24.00 hod.
Slovenský raj
1.6 - 31.8.2018: LETNÝ BUS SLOVENSKÝ RAJ - počas víkendov a sviatkov posilnené verejné autobusové spoje do Slovenského raja. Trasa spojov bude viesť z mesta Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické stredisko Čingov, obce Spišské Tomášovce, Letanovce, Spišský Štvrtok a Vydrník (napojenie na osobné vlaky) do Hrabušíc, Betlanoviec, Hrabušickej píly a späť. Posilnené spoje sa v tomto roku stali súčasťou grafikonu verejnej dopravy spoločnosti eurobus, a.s a výška cestovného sa bude odvíjať od štandardných taríf dopravcu.
Kurinec - Zelená voda
15.6 - 31.8.2018: Kurinec - Zelená voda BEZPLATNÝ KURINECKÝ AUTOVLÁČIK - počas letnej sezóny (od 15. 6.) premáva z mesta Rimavská Sobota do RO Kurinec Zelená voda vyhliadkový autovláčik zdarma! Pre rozpis trás kliknite prosím na letáčik.
Čertov - Lazy pod Makytou
1.1 - 31.12.2018: Chata Alpina Čertov - Lazy pod Makytou Pekné nové ubytovanie v apartmáne Alpina a nad wellnesom, priamo pod zjazdovkou. Veľké 2 až 4 lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením v 2 samostatných chatách. Sauna a vírivka len pre Vás, romantika vo dvojici. 042 468 1894, 0907 386 545
Looking for a stay?
Book the best accommodationBook nowMost popular reservations:Tento víkend (26.5. - 27.5.)Ďalší týždeň (28.5. - 1.6.)
Počasie s RNDr. P. Jurčovičom
Po krátkom 2-5 dňovom chladnejšom počasí sa na Slovensko vracajú letné dni s teplotou nad 25 st. Samozrejme v prvom rade na južnú polovicu Slovenska. Na severe to bude asi až ku koncu mája. Európa je teraz rozdelená na severnú polovicu v oblasti tlakovej výše, kde prevláda chladnejší a aj suchší vzduch, takže väčšinou je tam slnečno. Tento vzduch zasahuje až k našim severným hraniciam, takže aj preto sa táto oblasť Slovenska až tak rýchlo neprehrieva a noci budú ešte pomerne chladné cca od 4 do 8 st. Južná polovica Európy je v rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu , kde je teplý a aj vlhký vzduch, takže každý deň sa tam vyvíja rozsiahla búrková činnosť, ktorá zasahuje až na Slovensko. Včera bolo v Maďarsku až 30 st. , u nás sa držíme zatiaľ na hranici 28 st. Do nedele to bude okolo 29 st.
Búrková činnosť sa vyskytuje hlavne v popoludňajších hodinách s maximom pred večerom a končí sa obyčajne na začiatku noci. S tým treba rátať najmä pri turistike v Tatrách. Pritom v sobotu by malo byť viac v západnej polovici a v nedeľu vo východnej polovici Slovenska. Predpokladá sa, že búrková činnosť zoslabne až v pondelok a v utorok až štvrtok už budú asi len miestami prehánky a zase hlavne v Tatrách.
S príchodom júna treba rátať s teplým počasím asi celú prvú júnovú dekádu. Budú aj 30-stupňové teploty, ale stále treba rátať aj s búrkami. Nástup daždivého obdobia známeho ako Medardova kvapka to však ešte nebude. Tá by sa mala prejaviť až v druhej júnovej dekáde. A bude to nielen daždivé počasie, ale príde aj citeľné ochladenie. Jurčovič
Mountain service warnings!
Nízke Tatry:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva.
Vysoké Tatry:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Pre pohyb vo vyšších polohách odporúčame zimný turistický výstroj, nakoľko sa na niektorých miestach vyskytujú snehové polia. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách! Do 15. 6.2018 platí sezónna uzávera.
Západné Tatry:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Pre pohyb vo vyšších polohách odporúčame zimný turistický výstroj, nakoľko sa na niektorých miestach hlavne na severných svahoch vyskytujú snehové polia. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť.
Veľká Fatra:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať paličky. Turistické chodníky na niektorých miestach sú podmočené a blatisté.
Malá Fatra:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! TZCH Vrátna - Chata na Grúni (žltá značka) a Starý dvor - Chata na Grúni (modrá značka), prebieha ťažba dreva a chodníky sú ťažko priechodné!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrá značka). Z dôvodu ochrany prírody sú od 01.03. do 15.06. uzatvorené chodníky: Medziholie - Veľký Rozsutec - Medzirozsutce (červená značka), Malé Nocľahy - Obšívanka (modrá značka), Malý Kriváň - Vendovka (modrá značka).
Slovenský raj:
Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Uzavretá je Ferrata HZS v rokline Kyseľ. Na technických zariadeniach dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme turistov, že na turistickom chodníku Tomášovská Belá v doline Bieleho potoka prebiehajú rekonštrukčné práce na kovových mostíkoch, v úseku: Pod Tomášovským výhľadom lúka - ústie Kyseľa.
Stredné Beskydy:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Miestami sú chodníky blatisté a šmykľavé, najmä v tieni. Odporúčame kvalitnú obuv a paličky.
Lúčanská Malá Fatra:
Popoludní sa predpokladá výskyt búrok! Ferrata HZS je do konca mája uzavretá. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť.