Sign in with
Facebook
Google+

Lyžiarske strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Kubínska hoľa, spodok (720 m)13:55, -0.8 °C
Prevádzka: closed>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryNa hrebeňoch hôr a nad pásmom lesa sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (85 až 125 km/hod.). Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. Rovnako aj zelený chodník medzi obcou Ludrová a Salatín je z dôvodu polomu a charakteru terénu, ktorým vedie (skalné zrázy) nepriechodný.
Vysoké TatryNa hrebeňoch hôr a nad pásmom lesa sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (85 až 125 km/hod.). V ranných hodinách je v dolinách tvrdo až ľadovo, ale v priebehu dňa hlavne južné a západné svahy zmäknú tak, že môže dôjsť aj k spusteniu splazov, prípadne lavín. Od 18:00 hodiny sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat. Vo Vysokých Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.
Západné TatryNa hrebeňoch hôr a nad pásmom lesa sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (85 až 125 km/hod.). Vo vysokých polohách, najmä na severnej strane pohoria, sa nachádzajú menej stabilné snehové útvary. Je dôležité lokálne posúdenie lavínovej situácie! Sneh je na mnohých miestach mäkký a prebára sa. Na hrebeni a v žľaboch sa nachádza množstvo prevejov. Studený žľab z Baranca a pokračovanie dolu Trnoveckou dolinou je pre množstvo spadnutých stromov a kaskád nepriechodný! Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy. V Západných Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.
Veľká FatraNa hrebeňoch hôr a nad pásmom lesa sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 35 m/s (85 až 125 km/hod.). Hrebeň je miestami tvrdý a vyfúkaný do ľadových platní. Zvýšte opatrnosť pri pohybe v horskom teréne. Nad pásmom lesa odporúčame pohyb len po zimnom tyčovom značení. Pri túrach odporúčame zimnú výstroj, mačky a čakan. Martinská ferrata, B-variant je ťažko priechodný. Neodporúčame prechod.

Mobilné aplikácie / Smart TV

Vybrané stredisko

Pieniny, Litmanová

Operation: closed
Temperature: 0 °C
Litmanová
0 °C14:12
Litmanová
Litmanová - Fakľovka
14:13
Litmanová - Fakľovka

Predpoveď počasia na dnes

Ždiar
Snow
-2 až 4°C
Martinské hole
Snow
-10 až -2°C
Oravice
Snow
-2 až 4°C

Partneri