Live panorama - Slovakia
Valčianska dolina (575 m n. m)
15:0925.0 °C
Operation: closed
Today:
16 to 23 °C
Weather forecast:
Tuesday (24.7.)
17 to 24 °C
Wednesday (25.7.)
15 to 24 °C
Operation:
0%
Snowland - Valčianska dolina
Event calendar
Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
27.7.2018 ► POZOROVANIE ZATMENIA MESIACA VO VEĽKEJ RAČI: začiatok akcie o 20.00 hod. • Okrem pozorovania mesiaca a planét astronomickým ďalekohľadom Vás čaká prednáška s odborníkom z kysuckej hvezdárne • Letné kino pod hviezdami "Bezva ženská na krku", komédia • Upozornenie: akcia sa bude konať v prípade priaznivého počasia!
Fačkovské sedlo - Kľak
28.7.2018: II. ročník podujatia FOLKLÓRNY DEŇ POD KĽAKOM - vystúpi folklórny súbor Vršatec, od 10.00 do 18.00 hod.
Donovaly
28.7.2018: Donovaly | 5. ročník donovalského nočného behu ►Fa Donovaly Night run◄ 048/4199881
STRACHAN CENTRUM
27.7 - 29.7.2018: STRACHAN CENTRUM ► Rezbárske sympózium 2018, ďalší ročník úspešného podujatia v Ždiari ◄ Všetkých srdečne pozývame na predstavenie rezbárskeho umenia. Na podujatí sa predstavia umelci z viacerých krajín. Vytvorené sochy si môžu účastníci vydražiť. Sympózium bude sprevádzať program pre deti aj dospelých.
STRACHAN CENTRUM
11.7 - 31.7.2018: STRACHAN CENTRUM | Medvedí Brloh Strachan - letný program ☼ grilovačky, živá hudba, degustácia vín, rezbárske sympózium... Každý si príde na svoje :-)
Kubínska hoľa
30.6 - 31.7.2018: Kubínska hoľa LETNÁ SEZÓNA OTVORENÁ ☼ Vyvezte sa lanovkou na vrchol Kubínskej hole a kochajte sa výhľadmi. Spustite sa dole na horských trojkolkách a deň môžete zavŕšiť v lanovom parku Tarzania Kubínka, ktorý nájdete hneď za Hotelom Green.
Donovaly
4.8.2018: Donovaly ►► Donovalský Drapák 2018 ◄◄ registracia@donovalskydrapak.sk
Fačkovské sedlo - Kľak
25.8.2018: VATRA SNP - III. ročník, od 15.00 do 24.00 hod.
Slovenský raj
1.6 - 31.8.2018: LETNÝ BUS SLOVENSKÝ RAJ - počas víkendov a sviatkov posilnené verejné autobusové spoje do Slovenského raja. Trasa spojov bude viesť z mesta Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické stredisko Čingov, obce Spišské Tomášovce, Letanovce, Spišský Štvrtok a Vydrník (napojenie na osobné vlaky) do Hrabušíc, Betlanoviec, Hrabušickej píly a späť. Posilnené spoje sa v tomto roku stali súčasťou grafikonu verejnej dopravy spoločnosti eurobus, a.s a výška cestovného sa bude odvíjať od štandardných taríf dopravcu.
Kurinec - Zelená voda
15.6 - 31.8.2018: Kurinec - Zelená voda BEZPLATNÝ KURINECKÝ AUTOVLÁČIK - počas letnej sezóny (od 15. 6.) premáva z mesta Rimavská Sobota do RO Kurinec Zelená voda vyhliadkový autovláčik zdarma! Pre rozpis trás kliknite prosím na letáčik.
Bratislava - Tehelné pole
1.6 - 31.8.2018: LK Rosnička, LK Delfín a LK Tehelné pole ☼ Animácie (zumba, súťaže pre deti, aqua aerobic, glamness fitness, yoga, fit lopta) na bratislavských kúpaliskách Rosnička, Delfín, Tehelné pole. Viac info v prílohe.
Holidaypark Kováčová
1.7 - 2.9.2018 | AQUABUS KOVÁČOVÁ: ► o 9.45 hod. z Banskej Bystrice do Holidayparku Kováčová a o 17.00 hod. späť. ◄ V prípade nepriaznivého počasia si prevádzkovateľ aquabusu vyhradzuje právo autobus nevyslať. • telefón: +421 908 614 468
BACHLEDKA Ski&Sun
3.7 - 1.10.2018: BACHLEDKA Ski&Sun | Počas leta Vás v Bachledke čaká pravidelný program pre malých i veľkých. Každý utorok od 14:00 hod. prebiehajú v areáli detského ihriska animácie s maskotom Gorgym. Každý štvrtok o 10:00 hod. môžete absolvovať sprevádzanú vychádzku do korún stromov s pracovníkmi Pieninského národného parku a dozvedieť sa zaujímavé informácie o miestnej prírode. Zažite leto v Bachledke. 052/4498101
Looking for a stay?
Book the best accommodationBook nowMost popular reservations:Najbližší víkend (27.7. - 29.7.)Do konca týždňa (23.7. - 27.7.)
Počasie s RNDr. P. Jurčovičom
v utorok 17.7. máme v kalendári 40. deň Medardovej kvapky. A znovu sa potvrdilo, že to nemôžeme brať doslova. Od 8.6. pršalo na Slovensku väčšinou len od 16 do 22 dní. Poprad mal 23 dní a na horách to bolo ešte viac dní. Chopok 28 dní, Lomnický štít 29 a Štrbské Pleso 31 dní.
Ale je tu akýsi paradox. Medardova kvapka sa končí, ale dažde budú pokračovať. V kalendári budeme mať až v nedeľu sv. Máriu Magdalénu a až potom, to znamená niekedy až v posledných júlových dňoch sa poveternostná situácia upokojí.
Súčasný charakter počasia udržiava tlaková níž, rozprestierajúca sa nad Ukrajinou, Bieloruskom a východným Poľskom . A práve cez Poľsko k nám prichádza oblačnosť s prehánkami a búrkami. Predpokladá sa, že to tak bude až do posledných júlových dní. Nepríjemne daždivo má byť najmä v stredu a vo štvrtok 19.7. Predpokladá sa, že bude veľká oblačnosť až zamračené s dažďom. Ráno od 13 do 18 st. a cez deň od 22 do 28 st., na severe len 18 až 22 st. Podobne aj vo štvrtok, na juhu snáď o stupeň teplejšie. V piatok tlaková níž zase začne odťahovať na východ a oblačnosť sa na Slovensku zmenší a hneď by sa aj malo otepliť na 25 až 30, na sever zatiaľ do 25 st. Cez víkend väčšinou polooblačno až oblačno a aj naďalej na severe a východe s prehánkami alebo aj búrkami. Na juhu a juhozápade zrážok menej, na horách treba zvýšiť opatrnosť pred búrkami.
Zdá sa, že tohtoročné magdalénske dažde budú trvať asi až do 28. júla. Potom sa už poveternostná situácia ustáli a prevažovať by mali slnečné a teplé dni. Pravdepodobne sa však opäť začnú častejšie tvoriť ranné hmly. Jurčovič
Mountain service warnings!
Nízke Tatry:
Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Upozornenie: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná je pre množstvo popadaných stromov ťažko priechodný. Turistické chodníky môžu byť po silných dažďoch podmyté a ťažko priechodné.
Vysoké Tatry:
Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách! Uzatvorenie turistických chodníkov cez Javorovú aj Bielovodskú dolinu a Zadné Meďodoly z dôvodu ich podmytia a strhnutia mostov. Uzavretie sa vzťahuje na žltý turistický chodník z Tatranskej Lesnej cez Studenovodské vodopády. Veľká Studená dolina je priechodná. Sliezsky dom je pre turistov prístupný v smere od Popradského plesa a po asfaltovej ceste z Tatranskej Polianky. Žiadame turistov, aby túto výstrahu rešpektovali a nevstupovali do dolín nakoľko tam budú prebiehať sanačné práce.
Západné Tatry:
Dolina Parichvost je stále nepriechodná (polámané mostíky ponad potok). Starý chodník na Žiarsku chatu je pre ťažbu dreva dočasne zavretý. V Tichej a Kôprovej doline sú na viacerých miestach poškodené mosty.
Veľká Fatra:
Odporúčame vziať si na turistiku do batohu nepremokavé veci a rezervné oblečenie.
Malá Fatra:
Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách! Na túry odporúčame vhodnú vibramovú obuv.
Slovenský raj:
Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Odporúčame turistom aby na technických zariadeniach zvýšili opatrnosť.
Stredné Beskydy:
Dbajte na zvýšenú opatrnosť!
Lúčanská Malá Fatra:
Odporúčame vziať si na turistiku do batoha nepremokavé veci. Ferrata HZS na Martinské Hole je od 1. júna otvorená. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách zvýšili opatrnosť a pri pohybe na zabezpečených trasách používali ferratové istenie a prilbu. Odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať paličky, dobrú obuv a oblečenie do dažďa. Turistické chodníky sú na niektorých miestach podmočené a blatisté.