Kúpaliská a horské strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Patince (110 m)9.10.2014 12:30, 21 °C
Prevádzka: open>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryOd výšky 1000 m n.m. sa nachádza vrstva nového vlhkého snehu v hrúbke od 5 cm do 16 cm. V najvyšších polohách môže byť sneh pôsobením vetra previaty do žľabov, múld a terénnych pascí! Stabilitu snehovej pokrývky je potrebné v týchto miestach posúdiť lokálne! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatryOd výšky 1000 m n.m. sa nachádza vrstva nového vlhkého snehu v hrúbke od 5 cm do 16 cm. V najvyšších polohách môže byť sneh pôsobením vetra previaty do žľabov, múld a terénnych pascí! Stabilitu snehovej pokrývky je potrebné v týchto miestach posúdiť lokálne! Túry si plánujte s ohľadom na prevládajúci zimný charakter počasia a skoršie stmievanie, nepreceňujte svoje schopnosti.
Západné TatryNa mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky, chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch je priechodný, avšak nachádza sa tam množstvo blata a naďalej prebieha spracovanie veternej kalamity.
Veľká FatraNa turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami hlavne ráno a po západe slnka.V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu /zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Mobilné aplikácie / Smart TV

iSki SlovakiaSki Info CZ/SKHolidayinfo.sk windows app

Vybrané stredisko

Nízke Tatry, Jasná

Operation: closed
Weather: Clear, 9.2 °C
Jasná - Luková
7.4 °Cvideo20:59
Jasná - Luková
Jasná - Otupné
9.2 °Cvideo21:01
Jasná - Otupné

Predpoveď počasia na dnes

Valčianska dolina
Partly cloudy
-1 až 10°C
Bachledova dolina
Partly cloudy
-2 až 8°C
Banská Bystrica
Scattered Clouds
2 až 11°C

Partneri

Cestovatel.euRádio AnténaHotel BellevueHimalaya Club Vysoké TatryRádio RockRádio OneRádio Slovensko