Sign in with
Facebook
Google+

Lyžiarske strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Bešeňová (520 m)21.11.2016 09:06, 12.5 °C
Prevádzka: open>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatrySneh je po ochladení tvrdý až zľadovatený, pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatryTuristické chodníky majú zamrznutý snehový povrch, miestami sú pokryté ľadovou vrstvou. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne bezpečnostné protišmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 17:30 hod. V oblasti sa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 12 m/s (45 km/h) a krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť okolo 18 m/s (65 km/h).
Západné TatrySneh je po ochladení veľmi tvrdý až zľadovatený! Na túry je potrebné mať kompletnú lavínovú výstroj ako aj mačky, čakan a prilbu. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.
Veľká FatraSneh je po ochladení tvrdý až zľadovatený! Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické mačky a paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Mobilné aplikácie / Smart TV

Vybrané stredisko

Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Operation: zárva
Smokovce
12.2 °C
14:47
Smokovce
Forecast 28.3. (Holnap )
Derült
0 to 15°C

Predpoveď počasia na dnes

Veľká Rača
Derült
-5 až 11°C
Dolný Kubín
Derült
-4 až 14°C
Mýto pod Ďumbierom
Derült
-5 až 13°C

Partneri