Panorama
Malinô Brdo (961 m n. m)
20.6. 19:0319.3 °C
űzem: Sa-Su
Today:
14 to 24 °C
Várható időjárás:
Friday (22.6.)
7 to 12 °C
űzem:
0%
Ružomberok - Malinô Brdo
Event calendar
Snowland Valčianska dolina
22.6 - 23.6.2018: III. ročník VALČIANSKEHO FOLKLÓRNEHO FESTIVALU s medzinárodnou účasťou. Kvalitné folklórne súbory a ako sprievodný program veľký jarmok. Vstup je voľný. Srdečne Vás pozývame.
Slnečné jazerá Senec
29.6.2018: Slnečné jazerá Senec 22. ročník VEĽKÉHO LETNÉHO KARNEVALU
Resort Levočská dolina
30.6.2018: Resort Levočská Dolina Otvorenie letnej turistickej sezóny s bohatým programom : žonglérska show pre deti, nafukovacia atrakcia, Ringoband, maskoti, guľáš. Jednotkári budú mať vstup zadarmo. Tešíme sa na stretnutie v Levočskej Doline :)
Zlaté Piesky - Bratislava
29.6 - 30.6.2018: Festival HIP HOP ŽIJE. Areál Zlatých Pieskov bude v tomto termíne zatvorený.
Podhájska - Termálne kúpalisko
30.6 - 1.7.2018: Termálne kúpalisko Podhájska PODHÁJSKE SLÁVNOSTI ĽUDOVÝCH REMESIEL
Fačkovské sedlo - Kľak
28.7.2018: II. ročník podujatia FOLKLÓRNY DEŇ POD KĽAKOM - vystúpi folklórny súbor Vršatec, od 10.00 do 18.00 hod.
Fačkovské sedlo - Kľak
25.8.2018: VATRA SNP - III. ročník, od 15.00 do 24.00 hod.
Slovenský raj
1.6 - 31.8.2018: LETNÝ BUS SLOVENSKÝ RAJ - počas víkendov a sviatkov posilnené verejné autobusové spoje do Slovenského raja. Trasa spojov bude viesť z mesta Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické stredisko Čingov, obce Spišské Tomášovce, Letanovce, Spišský Štvrtok a Vydrník (napojenie na osobné vlaky) do Hrabušíc, Betlanoviec, Hrabušickej píly a späť. Posilnené spoje sa v tomto roku stali súčasťou grafikonu verejnej dopravy spoločnosti eurobus, a.s a výška cestovného sa bude odvíjať od štandardných taríf dopravcu.
Kurinec - Zelená voda
15.6 - 31.8.2018: Kurinec - Zelená voda BEZPLATNÝ KURINECKÝ AUTOVLÁČIK - počas letnej sezóny (od 15. 6.) premáva z mesta Rimavská Sobota do RO Kurinec Zelená voda vyhliadkový autovláčik zdarma! Pre rozpis trás kliknite prosím na letáčik.
Bratislava - Tehelné pole
1.6 - 31.8.2018: LK Rosnička, LK Delfín a LK Tehelné pole Animácie (zumba, súťaže pre deti, aqua aerobic, glamness fitness, yoga, fit lopta) na bratislavských kúpaliskách Rosnička, Delfín, Tehelné pole. Viac info v prílohe.
Čertov - Lazy pod Makytou
1.1 - 31.12.2018: Chata Alpina Čertov - Lazy pod Makytou Pekné nové ubytovanie v apartmáne Alpina a nad wellnesom, priamo pod zjazdovkou. Veľké 2 až 4 lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením v 2 samostatných chatách. Sauna a vírivka len pre Vás, romantika vo dvojici. 042 468 1894, 0907 386 545
Looking for a stay?
Book the best accommodationBook nowMost popular reservations:Najbližší víkend (22.6. - 24.6.)Do konca týždňa (21.6. - 22.6.)
Počasie s RNDr. P. Jurčovičom
Po dlhotrvajúcom nadpriemerne teplom počasí sa zdá, ako keby terajšie chladnejšie počasie bolo niečo mimoriadne a nezvyklé v polovici júna. Ale nie je to tak. Práve k nám prišiel studený front od západu a za ním prúdi chladnejší vzduch a toto daždivé počasie sa kedysi nazývalo svätovítske dažde (15.6. meniny má Vít) a predstavovalo väčšinou prvú vlnu Medardovej kvapky. Existuje ešte aj pojem "ovčie chladno", ktoré predstavuje obdobie cca od 10. do 20.6. V tomto studenom a daždivom období v minulosti dochádzalo k veľkému úhynu oviec.
Predpokladá sa, že pravdepodobne ešte aj v ďalších asi 5 dňoch sa budú vyskytovať prehánky a búrky, ale od piatka sa už zase začne otepľovať. Ďalšia vlna dažďov (svätojánske dažde) už by mala byť pri letných teplotách nad 25 st. ( na severe do 20), ale to najhoršie je ešte stále pred nami. Tretia vlna dažďov (prokopské dažde) bývajú najchladnejšie a aj tohto roku by mali prísť v období asi od 7. júla.
Zlepšenie počasia teraz v najbližších dňoch prinesie výbežok vyššieho tlaku, ktorý sa za studeným frontom rozširuje z Atlantiku (azorská tlaková výš) do Nemecka a postupne príde aj k nám. Studený severný vietor bude fúkať aj v piatok (max T od 18 st, na severe do 26 na juhu) . V sobotu oteplenie asi do 28 st, ale už aj búrky z tepla, a to najmä v horských oblastiach. V nedeľu tiež búrková činnosť najmä v popoludňajších hodinách , pritom oteplenie asi do 29 a na severe do 25 st.
V pondelok 18.6. by mal prísť od západu ďalší studený front, takže búrková činnosť bude pokračovať, ale nemalo by dôjsť k výraznejšiemu ochladeniu. Front rýchlo príde - rýchlo odíde a zase sa k nám v utorok rozšíri výbežok vyššieho tlaku. A malo by sa začať cca 5 dňové obdobie slnečného a teplého počasia (25-30 st.) A potom prídu tie svätojánske dažde.... Jurčovič
Mountain service warnings!
Nízke Tatry:
Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva.
Vysoké Tatry:
Pre pohyb vo vyšších polohách odporúčame zimný turistický výstroj, nakoľko sa na niektorých miestach vyskytujú snehové polia. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!
Západné Tatry:
Dolina Parichvost je stále nepriechodná (polámané mostíky ponad potok).
Veľká Fatra:
Odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať paličky. Turistické chodníky sú na niektorých miestach podmočené a blatisté.
Malá Fatra:
TZCH Vrátna - Chata na Grúni (žltá značka) a Starý dvor - Chata na Grúni (modrá značka), prebieha ťažba dreva a chodníky sú ťažko priechodné!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrá značka).
Slovenský raj:
Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Na technických zariadeniach dbajte na zvýšenú opatrnosť.
Stredné Beskydy:
Miestami sú chodníky blatisté a šmykľavé, najmä v tieni. Odporúčame kvalitnú obuv. Dbajte na dostatok tekutín.
Lúčanská Malá Fatra:
Ferrata HZS na Martinské Hole je od 1. júna otvorená. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách zvýšili opatrnosť a pri pohybe na zabezpečených trasách dbali na dostatočné istenie.