Kúpaliská a horské strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

GINO PARADISE Bešeňová (520 m n.m.)06:11, 25 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryNa vrcholoch hôr v pohorí sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 26 m/s (do 95 km/hod.). V najvyšších polohách Tatier za posledných 24 hodín napadol poprašok až niekoľko cm nového snehu. Povrch chodníkov je preto šmyklavý. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatryNa vrcholoch hôr v pohorí sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 26 m/s (do 95 km/hod.). V najvyšších polohách Tatier za posledných 24 hodín napadol poprašok až niekoľko cm nového snehu. Povrch chodníkov je preto šmykľavý. Túry si plánujte s ohľadom na predpoveď počasia a skoršie stmievanie, nepreceňujte svoje schopnosti.
Západné TatryNa vrcholoch hôr v pohorí sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 26 m/s (do 95 km/hod.). V najvyšších polohách Tatier za posledných 24 hodín napadol poprašok až niekoľko cm nového snehu. Povrch chodníkov je preto šmykľavý. Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Doliny Bystrá, Kamenistá, Tatranská magistrála od Podbanského po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, Tichá sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.
Veľká FatraNa vrcholoch hôr v pohorí sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 26 m/s (do 95 km/hod.). Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.

Mobilné aplikácie / Smart TV

iSki SlovakiaSki Info CZ/SKHolidayinfo.sk windows app

Vybrané stredisko

Nízke Tatry, Jasná

Prevádzka: otvorené
Počasie: Oblačno, -3.4 °C
Jasná - Luková
-5.4 °Cvideo06:09
Jasná - Luková
Jasná - Otupné
-3.4 °Cvideo06:11
Jasná - Otupné

Predpoveď počasia na dnes

Partneri

Cestovatel.euRádio AnténaHotel BellevueHimalaya Club Vysoké TatryRádio RockRádio OneRádio Slovensko