Kúpaliská a horské strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Ski Centrum Kohútka (913 m n.m.)19:08, 13.3 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryNa niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatrySneh z posledného sneženia sa nachádza najmä na severných svahoch od nadmorskej výšky cca 1900 m, na južných svahoch od 2200 m. Túry si plánujte s ohľadom na predpoveď počasia a skoršie stmievanie, nepreceňujte svoje schopnosti.
Západné TatryV najvyšších polohách pohoria sa nachádzajú zvyšky snehu, najmä na severných stranách od nadmorskej výšky cca 2000 m n.m. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky , chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov. Kamenistá dolina, tatranská magistrála od ústia Kamenistej doliny po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.
Veľká FatraNa turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami hlavne ráno a po západe slnka.V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu/zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Mobilné aplikácie / Smart TV

iSki SlovakiaSki Info CZ/SKHolidayinfo.sk windows app

Vybrané stredisko

Nízke Tatry, Jasná

Prevádzka: otvorené
Počasie: Oblačno, 7.8 °C
Jasná - Luková
5.8 °Cvideo19:59
Jasná - Luková
Jasná - Otupné
7.8 °Cvideo20:01
Jasná - Otupné

Predpoveď počasia na dnes

Slovenský raj
Prehánky
10 až 14°C
Valčianska dolina
Dážď
11 až 17°C
Bratislava
Oblačno
14 až 20°C

Partneri

Cestovatel.euRádio AnténaHotel BellevueHimalaya Club Vysoké TatryRádio RockRádio OneRádio Slovensko