Kúpaliská a horské strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Roháče - Spálená (1250 m n.m.)09:53, 6.6 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatryNa hrebeňoch hôr sa v popoludňajších hodinách očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť víchrice, 20 - 26 m/s (do 95 km/hod)! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
Vysoké TatryNa hrebeňoch hôr sa v popoludňajších hodinách očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť víchrice, 20 - 26 m/s (do 95 km/hod)! Sneh z posledného sneženia sa nachádza najmä na severných svahoch od nadmorskej výšky približne 2200 m n.m., na južných svahoch od nadmorskej výšky približne 2450 m n.m. Túry si plánujte s ohľadom na predpoveď počasia a skoršie stmievanie, nepreceňujte svoje schopnosti.
Západné TatryNa hrebeňoch hôr sa v popoludňajších hodinách očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť víchrice, 20 - 26 m/s (do 95 km/hod)! Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky, chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch je priechodný, avšak nachádza sa tam množstvo blata a naďalej prebieha spracovanie veternej kalamity.
Veľká FatraNa hrebeňoch hôr sa v popoludňajších hodinách očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť víchrice, 20 - 26 m/s (do 95 km/hod)! Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami hlavne ráno a po západe slnka.V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu /zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Mobilné aplikácie / Smart TV

iSki SlovakiaSki Info CZ/SKHolidayinfo.sk windows app

Vybrané stredisko

Nízke Tatry, Jasná

Prevádzka: zatvorené
Počasie: Oblačno, 6.6 °C
Jasná - Luková
4.6 °Cvideo09:59
Jasná - Luková
Jasná - Otupné
6.6 °Cvideo10:01
Jasná - Otupné

Predpoveď počasia na dnes

Valčianska dolina
Oblačno
10 až 12°C
Chopok - Záhradky
Zamračené
7 až 9°C
Oravice
Zamračené
9 až 12°C

Partneri

Cestovatel.euRádio AnténaHotel BellevueHimalaya Club Vysoké TatryRádio RockRádio OneRádio Slovensko