Sign in with
Facebook
Google+

Lyžiarske strediská na Slovensku

Mapa Slovenska

Živá panoráma - Slovensko

Smokovce (1010 m)12:07, 5.2 °C
условия: очень неплохие , 70 cm>

Reklama

Najbližšie akcie a oznamy

Výstrahy horskej služby

Nízke TatrySneh je po oteplení z predchádzajúcich dní a následnom zamrznutí tvrdý a zľadovatelý, pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. Od nadmorskej výšky cca 1500 m sa v pohorí MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).
Vysoké TatryNový sneh / do 10 cm / prekryl zmrznutý snehový podklad. Hrozí neočakávané pošmyknutie. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne bezpečnostné proti šmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 16:00 hod. Od nadmorskej výšky cca 1500 m sa v pohorí MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).
Západné TatrySneh je po oteplení z predchádzajúcich dní a následnom zamrznutí tvrdý a zľadovatelý, pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Počas dňa sneh mäkne, najmä na južných svahoch. Vrcholové časti hrebeňa sú vyfúkané vetrom a nachádza sa tam tvrdý až zľadovatený sneh. Je potrebné použiť paličky a mačky. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu. Od nadmorskej výšky cca 1500 m sa v pohorí MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).
Veľká FatraChodníky sú tvrdé až ľadové, prekryté snehom, Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické mačky a paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 17:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Od nadmorskej výšky cca 1500 m sa v pohorí MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).

Mobilné aplikácie / Smart TV

Vybrané stredisko

Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Operation: открытые
Smokovce
5.2 °C
12:07
Smokovce
Forecast 21.2. (today)
Snow
1 to 3°C

Predpoveď počasia na dnes

Partneri

Bramac (hore)