Wybierasz się na narty?
Najlepsze noclegi dla narciarzy na SłowacjiRezerwowyNajczęściej rezerwowane:Świetna nocWiosenne wakacje (5. - 11.3.)
Živá panoráma - Slovensko
Horská služba varuje!
Nízke Tatry:
Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva.
Vysoké Tatry:
Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený a je prekrytý vrstvou nového snehu, HROZÍ NEČAKANÉ POŠMYKNUTIE !!!! Nový sneh vytvoril snehové dosky a vankúše - lokálne nebezpečenstvo lavín !!!
Západné Tatry:
Nový sneh je nerovnomerne rozmiestnený, podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený. Stále platí lokálna hrozba doskových lavín, najmä pri dodatočnom zaťažení na strmých svahoch!
Veľká Fatra:
Pri súčasnom ochladení sú exponované miesta na hrebeni ľadové, sú šmykľavé a preto odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať stúpacie železá a cepín. Nový sneh je nerovnomerne rozmiestnený. Na záveterných častiach terénu môže byť až 100 cm prachového snehu. Odporúčame snežnice alebo skialpinistické lyže. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby s prihliadnutím na lavínovú situáciu zvýšili opatrnosť pri pohybe na horách!
Malá Fatra:
Na hrebeni MF odporúčame pohyb len po zimnom tyčovom značení, doporučujeme aj mačky a cepín. TZCH popod Stoh( žltý) je zatvorený. TZCH traverz sedlo za Hromovým na chatu Chleb (žltý) je zatvorený. TZCH Vrátna - chata na Grúni (žltý) a Starý dvor - chata na Grúni (modrý), prebieha ťažba dreva!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrý).
Slovenský raj:
Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Uzavretá je ferrata HZS v rokline Kyseľ a turistický chodník zelená značka Lesnica - Bikšová lúka je (v pracovné dni) z dôvodu ťažby dreva, a to od 1. februára do 31. marca. Na celom území Slovenského raja treba rátať so zimnými podmienkami kde sa nachádza snehová pokrývka od 20cm do 50cm. Na turistických chodníkoch je vrstva snehu, na drevených rebríkoch a technických zariadeniach sa šmýka, dbajte na zvýšenú opatrnosť. Odporúčame použiť turistické mačky, príp.čakan alebo lyžiarske paličky. Stmievať sa začína už po 16:45 hod.
Stredné Beskydy:
Podmienky na turistiku sú priaznivé. Pre túry na Babiu horu a Pilsko odporúčame použiť paličky. V hornej časti oboch vrcholov sa nachádza tvrdý, vetrom ubitý sneh.
Lúčanská Malá Fatra:
Turistické chodníky na exponovaných miestach sú tvrdé až ľadové. Nový sneh je nerovnomerne rozmiestnený. Na hrebeňovú turistiku preto odporúčame zobrať stúpacie železá a cepín. Ferrata je otvorená, zasnežená a zľadovatená. Zabezpečovacie zariadenia sú na niektorých miestach oľadnené a pod snehom, preto odporúčame zimnú horolezeckú výstroj. Takisto hrozí samovoľné spúšťanie splazov zo strmých svahov nad ferratou. Na záveterných častiach terénu môže byť až 100 cm prachového snehu. Odporúčame snežnice alebo skialpinistické lyže. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby s prihliadnutím na lavínovú situáciou zvýšili opatrnosť pri pohybe na horách!
Podujatia a akcie
Čertov - Lazy pod Makytou
17.2.2018: Čertov - Lazy pod Makytou V sobotu 17. 2. 2018 Vás všetkých pozývame na čertovskú akciu "Demänovka na svahu", koštujeme horúcu demänovku a okrem lyžovania môžete tancovať salsu spolu s tanečnou skupinou. V bufete na svahu varíme kotlíkový guláš a grilujeme zabíjačkové špeciality.
Svit - Lopušná dolina
17.2.2018: Lopušná dolina - Svit RETRO SOBOTA a VALENTÍN V LOPUŠKE - návštevníci v retro oblečení lyžujú za 8 Eur. Výstava starších lyžiarskych a sánkárskych artefaktov, animačný program s hudbou, sladké odmeny pre deti.
Ski Centrum Nižná Uhliská
17.2.2018: Ski Centrum Nižná Uhliská O CENU SKI CENTRA NIŽNÁ, ORAVAMAN - lyžiarske preteky materských a základných škôl
Krahule
17.2.2018: Krahule Ski karneval a zabijacka na svahu od 10 00, 13 rocnik
Zuberec - Janovky
17.2.2018: Zuberec - Janovky, Slovenský pohár predžiakov - 6. kolo
Poráč-Brodok
18.2.2018: Poráč-Brodok Verejné preteky v lyžovaní
Vyšná Boca - Bačova roveň
16.2 - 18.2.2018: Vyšná Boca - Bačova roveň Wyścigi na snowboardzie
Štrbské Pleso
17.2 - 18.2.2018: Štrbské Pleso Memoriál Jozefa Krasuľu st. - lyžiarske preteky v slalome a v obrovskom slalome
Tále
24.2.2018: Ski Tále KIA SNOW SHOW - jedinečná príležitosť zažiť nový model KIA STINGER, testovanie lyží a snowboardov ROSSIGNOL zadarmo, požičiavanie lyžiarskych prilieb a okuliarov Bollé a Cébé zadarmo, súťaže o hodnotné ceny od partnerov. Hlavná výhra - automobil KIA s plnou nádržou na celý víkend. Eventom sprevádza Tomaggio - moderátor Rádia Anténa Rock.
Poráč-Brodok
24.2.2018: Poráč - Brodok KARNEVAL NA SNEHU
SKI VITANOVÁ Vrchdolinky
24.2.2018: SKI VITANOVÁ Vrchdolinky TATRATEA PÁRTY
Strachan Ski Centrum-Ždiar
17.2 - 4.3.2018: Strachan Ski Centrum-Ždiar Každú sobotu a každú nedeľu (17.02. - 04.03.2018) SOBOTA - detské animácie od 12:00 do 15:00 v reštaurácii Medvedí brloh Strachan - večerná SKI SNOW SHOW o 18:00 naši lyžiarsky inštruktori Vám predvedú skvelé lyžiarske umenie - jazda ratrakom 18:00 - DJ JOY nás bude rozveseľovať počas večernej lyžovačky NEDEĽA - detské animácie od 12:00 do 15:00 v reštaurácii Medvedí brloh Strachan - Promo akcia s Demänovkou alebo Tatranským čajom, môžete vyhrať zaujímavé ceny - LIVE MUSIC v reštaurácii Medvedí brloh o 18:00 posedenie pri živej muzike do 21:00 - Jazda ratrakom 16:45
BACHLEDKA Ski and Sun
2.2 - 10.3.2018: BACHLEDKA Ski and Sun Každý piatok, sobotu aj nedeľu si prídte užiť skvelú večernú lyžovačku v Bachledke. Víkendový večerný relax na lyžiach si môžte užiť na osvetlenej zjazdovke Bachledka II. 0524498101
Čertov - Lazy pod Makytou
1.1 - 31.12.2018: Chata Alpina Čertov - Lazy pod Makytou Pekné nové ubytovanie v apartmáne Alpina a nad wellnesom, priamo pod zjazdovkou. Veľké 2 až 4 lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením v 2 samostatných chatách. Sauna a vírivka len pre Vás, romantika vo dvojici. 042 468 1894, 0907 386 545