Smokovce, Vysoké Tatry
20.6. 14:47, 25.1 °C
képarchívum
Opening hours
Monday:7:30 - 19:00
Tuesday:7:30 - 19:00
Wednesday:7:30 - 19:00
Cs:7:30 - 19:00
Friday:7:30 - 19:00
Saturday:7:30 - 19:00
Sunday:7:30 - 19:00
Aktuálne podmienky
1 / 1
Today:
15 to 23 °C
Várható időjárás:
Friday (22.6.)
10 to 13 °C
Looking for a stay?
Book the best accommodation Starý Smokovec:Book nowMost popular reservations:Najbližší víkend (22.6. - 24.6.)Do konca týždňa (21.6. - 22.6.)
Hodnotenie od návštevníkov
Stredisko Starý Smokovec ešte nebolo v tejto sezóne hodnotené.
Ako sa k nám dostanete?
Kontakt

Tatry mountain resorts, a.s.

Tatranská Lomnica 13059 60 Vysoké Tatry
Email: info@vt.sk www: www.vt.sk Tel: 0903 11 22 00, +421 902 44 24 00
Info o stredisku
több információt
Stredisko Vysoké Tatry – Starý Smokovec je kľúčovým centrom a najvýznamnejšou časťou mesta Vysoké Tatry. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a turistov začínajúcich svoje túry na Hrebienku. Nasadnite na lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta II. Vyvezte sa do prostredia, kde nie sú žiadne starosti, a kde na vás čaká iba nádherná príroda a horský vzduch. Z Hrebienka sa Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso alebo tu začnete niektorú z vysokohorských túr na Bílikovú, Rainerovu, Zamkovského či Téryho chatu. TIP: Už od roku 1904 je Grandhotel**** neodmysliteľnou súčasťou Starého Smokovca ako aj zážitkovej dovolenky pod Slavkovským štítom. Preneste sa do 30-tych rokov a užite si pobyt s pátosom čias minulých. Čaká vás Vintage atmosféra so závanom histórie v Gastro Café i Wilson Bare a relax v Grand Spa s bazénmi, vírivkou i saunami. Hrebienok (1 285 m n.m.) Cesta pozemnou lanovkou trvá 7-8 minút a prekonáva 246 metrové prevýšenie. Okolie Hrebienka je obľúbeným turistickým východiskom do Malej a Veľkej Studenej doliny a na Slavkovský štít. Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Požičajte si bicykel a vydajte sa na cyklistické chodníčky. Pestrá sieť tatranských cyklochodníkov uspokojí aj náročných fanúšikov. Chcete si vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese? Neváhajte, príďte na Hrebienok a spustite sa sto metrov dlhého toboganu. Špeciálne upravený zjazd v Bike Parku má tri upravené trasy z Hrebienka do Starého Smokovca a zvládnu ich aj rodiny s deťmi. Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok. Náučno – zábavný program pre deti Tatranská divočina má svoje stanovište aj v Starom Smokovci. Skvelú zábavu si v stredisku Vysoké Tatry – Starý Smokovec môžete užiť aj na tubingu. Adrenalín zažijete, ak sa z Hrebienka spustíte na horských kolobežkách až do Starého Smokovca. Ďalšie možnosti na Hrebienku: lukostreľba, summer tubing, požičovňa bicyklov (budova pozemnej kabínkovej lanovky) TIP: Doprajte si rýchle občerstvenie po túre - navštívte Snack bar Hrebienok. Chutné dobroty a príjemná atmosféra sú ideálnym spôsobom ako načerpať novú energiu na ďalšie zážitky. Letná dovolenka Hrebienok - info na: Vt.sk
Lanovka na Hrebienok
Price list - summer season 2017
AdultSen. / Jun.Child
A €2 CHIP CARD DEPOSIT IS NOT INCLUDED IN THE TICKET PRICE. THIS WILL BE RETURN AFTER THE TICKET HAS BEEN USED.
Starý Smokovec - HREBIENOK
875
764
↑↓986
MAGISTRALA Ticket (valid for 1 day)
S.Smokovec-Hrebienok + Sk.pleso-T.Lomnica (or reverse direction) 201715
"2 in 1" TICKET (valid 4 days from purchasing)
↑↓ Hrebienok+Skal.pleso alebo ↑↓ Skal. pleso+Lom. sedlo272219

Discounts

To receive a discount, a reliable identification document (ID) with photograph, name, date of birth and an official stamp is required. (passport, ID card, child passport/insurance card). • FREE FARE: children until the day before their 6th birthday accompanied by an adult. ID necessary. CHILDREN 6-12 years: children over 6 years of age until the day before reaching 12 years of age. ID necessary. JUNIOR 12-18 years: a person over 12 years of age until the day before reaching the age of 18 and holders of cards ISIC, ITIC, EURO26, GO26. SENIOR over 60 years: a person over 60 years and a disabled / severely disabled person holding specific ID. Discounted tickets with EURO<26, GO<26, ISIC and ITIC cards are valid with these cards only. When asked by the staff of TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s., every holder is obliged to show the respective card. Otherwise he/she can have the travel ticket withheld without any financial compensation. The price with GOPASS card is valid for the regional price TATRYCARD, too. (except funicular from Stary Smokovec to Hrebienok)
All tickets are personalised and non-transferrable. The operator reserves the right to withhold a ticket in case of unauthorised use, without any financial compensation. Discounts cannot be combined. Passengers can choose the most favourable price. The prices are subject to change. The transport fares don´t include insurance for the mountains. The operator reserves the right to close the cable cars/chairlifts/funicular in case of technical failure, strong wind, electricity failure etc. Abstract from the General Terms and Conditions Summer 2015, a full version at www. vt.sk, at cash desks and infocentres of the resort.
Cenník atrakcií
Summer season 2016
adultjun. / sen.
Starý Smokovec - Hrebienok + kára1514
S. Smokovec - Hrebienok + scooter109
JUNIOR 12-18 years: a person over 12 years of age until the day before reaching the age of 18 and holders of cards ISIC, ITIC, EURO26, GO26. SENIOR over 60 years: a person over 60 years and a disabled / severely disabled person holding specific ID. Discounted tickets with EURO<26, GO<26, ISIC and ITIC cards are valid with these cards only.

Sífelvonók és drótkötélpályák

TypHosszaSzállítási kapacitásűzem
A - Pozemná dráha Starý Smokovec - Hrebienok
Cog railway2190 m1600 person/hour

Attractions

Typűzem
Lukostreľba (Mini Funpark)Archery
Trampolína (Mini Funpark)Trampoline
Kolobežky a káryscooter
Summertubing (100 m, so zákrutami)summer tubing

Tourist trails

Hossza
Skalnaté pleso - Skalnatá chata - Zamkovského chata 1475 m.n.m. - Hrebienok2 h
Hrebienok - Bilíkova chata - Rainerova chata 1300 m.n.m.30 min
Hrebienok - vodopády Studeného potoka - Tatranská Lesná3 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom 1670 m.n.m. - Tatranská Polianka3 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom 1670 m.n.m. - Starý Smokovec3 h 45 min
Hrebienok - Zbojnícka chata 1960 m.n.m.2 h 30 min
Hrebienok - Rainerova chata - Tatranská Lomnica1 h
Hrebienok - Zamkovského chata 1475 m.n.m.1 h
Hrebienok - Zamkovského chata - Teryho chata 2015 m.n.m.2 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom - Poľský hrebeň 2200 m.n.m. - sedlo Prielom - Zbojnícka chata 1960 m.n.m. - Hrebienok7-8 h
Hrebienok - Sliezsky dom - Sedlo pod Ostrvou 1966 m.n.m. - Popradské pleso 1500 m.n.m. - Štrbské Pleso5 h
Hrebienok - Slavkovský štít 2452 m.n.m. - Hrebienok6-7 h
Hrebienok - Zamkovského chata - Téryho chata - Priečne sedlo - Zbojnícka chata - Hrebienok8 h
Hrebienok - Zbojnícka chata - Prielom 2290 m.n.m. - Lysá Poľana7-8 h

Cross-country tracks

Hossza
Starý Smokovec - Hrebienok2.3 km
Informácie o stredisku
Stredisko Vysoké Tatry – Starý Smokovec je kľúčovým centrom a najvýznamnejšou časťou mesta Vysoké Tatry. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a turistov začínajúcich svoje túry na Hrebienku. Nasadnite na lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta II. Vyvezte sa do prostredia, kde nie sú žiadne starosti, a kde na vás čaká iba nádherná príroda a horský vzduch. Z Hrebienka sa Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso alebo tu začnete niektorú z vysokohorských túr na Bílikovú, Rainerovu, Zamkovského či Téryho chatu.

TIP: Už od roku 1904 je Grandhotel**** neodmysliteľnou súčasťou Starého Smokovca ako aj zážitkovej dovolenky pod Slavkovským štítom. Preneste sa do 30-tych rokov a užite si pobyt s pátosom čias minulých. Čaká vás Vintage atmosféra so závanom histórie v Gastro Café i Wilson Bare a relax v Grand Spa s bazénmi, vírivkou i saunami.

Hrebienok (1 285 m n.m.)

Cesta pozemnou lanovkou trvá 7-8 minút a prekonáva 246 metrové prevýšenie. Okolie Hrebienka je obľúbeným turistickým východiskom do Malej a Veľkej Studenej doliny a na Slavkovský štít. Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Požičajte si bicykel a vydajte sa na cyklistické chodníčky. Pestrá sieť tatranských cyklochodníkov uspokojí aj náročných fanúšikov. Chcete si vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese? Neváhajte, príďte na Hrebienok a spustite sa sto metrov dlhého toboganu. Špeciálne upravený zjazd v Bike Parku má tri upravené trasy z Hrebienka do Starého Smokovca a zvládnu ich aj rodiny s deťmi. Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok. Náučno – zábavný program pre deti Tatranská divočina má svoje stanovište aj v Starom Smokovci. Skvelú zábavu si v stredisku Vysoké Tatry – Starý Smokovec môžete užiť aj na tubingu. Adrenalín zažijete, ak sa z Hrebienka spustíte na horských kolobežkách až do Starého Smokovca.
Ďalšie možnosti na Hrebienku: lukostreľba, summer tubing, požičovňa bicyklov (budova pozemnej kabínkovej lanovky)

TIP: Doprajte si rýchle občerstvenie po túre - navštívte Snack bar Hrebienok. Chutné dobroty a príjemná atmosféra sú ideálnym spôsobom ako načerpať novú energiu na ďalšie zážitky.

Letná dovolenka Hrebienok - info na: Vt.sk