Smokovce, Vysoké Tatry
08:47, 23.0 °C
archív

Nyitvatartási idő

Pondelok: 7:30 - 19:00
Utorok: 7:30 - 19:00
Streda: 7:30 - 19:00
Štvrtok: 7:30 - 19:00
Piatok: 7:30 - 19:00
Sobota: 7:30 - 19:00
Nedeľa: 7:30 - 19:00

Aktuális feltételek

1 / 1
Ma:
14 / 21 °C
Időjárás előrejelzés:
Csütörtök (20.6.)
15 / 20 °C
Péntek (21.6.)
14 / 20 °C

Szállást keres?

Foglaljon szállást Rezervujte si ubytovanie vo svojom obľúbenom zariadení už dnes!
Foglalja le most Ubytovanie na najbližší víkend

Hogy érhetnek el minket?

Elérhetőségek

Tatry mountain resorts, a.s.

Tatranská Lomnica 13 059 60 Vysoké Tatry
Email: info@vt.sk www: www.vt.sk Tel: 0903 11 22 00 , +421 902 44 24 00

Üdülőhely információi

további infó
Stredisko Vysoké Tatry – Starý Smokovec je kľúčovým centrom a najvýznamnejšou časťou mesta Vysoké Tatry. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a turistov začínajúcich svoje túry na Hrebienku. Nasadnite na lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta II. Vyvezte sa do prostredia, kde nie sú žiadne starosti, a kde na vás čaká iba nádherná príroda a horský vzduch. Z Hrebienka sa Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso alebo tu začnete niektorú z vysokohorských túr na Bílikovú, Rainerovu, Zamkovského či Téryho chatu. TIP: Už od roku 1904 je Grandhotel**** neodmysliteľnou súčasťou Starého Smokovca ako aj zážitkovej dovolenky pod Slavkovským štítom. Preneste sa do 30-tych rokov a užite si pobyt s pátosom čias minulých. Čaká vás Vintage atmosféra so závanom histórie v Gastro Café i Wilson Bare a relax v Grand Spa s bazénmi, vírivkou i saunami. Hrebienok (1 285 m n.m.) Cesta pozemnou lanovkou trvá 7-8 minút a prekonáva 246 metrové prevýšenie. Okolie Hrebienka je obľúbeným turistickým východiskom do Malej a Veľkej Studenej doliny a na Slavkovský štít. Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Požičajte si bicykel a vydajte sa na cyklistické chodníčky. Pestrá sieť tatranských cyklochodníkov uspokojí aj náročných fanúšikov. Chcete si vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese? Neváhajte, príďte na Hrebienok a spustite sa sto metrov dlhého toboganu. Špeciálne upravený zjazd v Bike Parku má tri upravené trasy z Hrebienka do Starého Smokovca a zvládnu ich aj rodiny s deťmi. Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok. Náučno – zábavný program pre deti Tatranská divočina má svoje stanovište aj v Starom Smokovci. Skvelú zábavu si v stredisku Vysoké Tatry – Starý Smokovec môžete užiť aj na tubingu. Adrenalín zažijete, ak sa z Hrebienka spustíte na horských kolobežkách až do Starého Smokovca. Ďalšie možnosti na Hrebienku: lukostreľba, summer tubing, požičovňa bicyklov (budova pozemnej kabínkovej lanovky) TIP: Doprajte si rýchle občerstvenie po túre - navštívte Snack bar Hrebienok. Chutné dobroty a príjemná atmosféra sú ideálnym spôsobom ako načerpať novú energiu na ďalšie zážitky. Letná dovolenka Hrebienok - info na: Vt.sk
SUMMER 2019Monday - thursdayFriday - sunday
AdultSen. / Jun.Sen. / Jun.AdultSen. / Jun.Child
A €2 CHIP CARD DEPOSIT IS NOT INCLUDED IN THE TICKET PRICE. THIS WILL BE RETURN AFTER THE TICKET HAS BEEN USED.
Starý Smokovec - HREBIENOK
Return ticket ↑↓ 9861198
1 way up ↑ 8751087
1 way down ↓ 764976

Discounts

  • CHILD - 6 - 11,99 years of age
  • JUNIOR - 12 - 17,99 years of age and EURO 26, GO26, ISIC and ITIC card´s holders
  • SENIOR - 60 years of age and more
  • Child up to 5,99 years of age accompanied by an adult - free of charge.
  • ID is required.
All tickets are personalised and non-transferrable. The operator reserves the right to withhold a ticket in case of unauthorised use, without any financial compensation. Discounts cannot be combined. Passengers can choose the most favourable price. The prices are subject to change. The transport fares don´t include insurance for the mountains. The operator reserves the right to close the cable cars/chairlifts/funicular in case of technical failure, strong wind, electricity failure etc. Abstract from the General Terms and Conditions Summer 2015, a full version at www. vt.sk, at cash desks and infocentres of the resort.
General terms and conditions of Tatry mountain resorts, a.s.

Kötélpályák

Típus Hossz Kapacitás Üzemelés
A - Pozemná dráha Starý Smokovec - Hrebienok
Cog railway 2190 m 1600 személy/óra

Atrakciók

Típus Üzemelés
Lukostreľba (Mini Funpark) Archery
Trampolína (Mini Funpark) Trampoline
Kolobežky a káry scooter
Summertubing (100 m, so zákrutami) summer tubing

Tirista infó

Sífutópályák

Hossz
Skalnaté pleso - Skalnatá chata - Zamkovského chata 1475 m.n.m. - Hrebienok 2 h
Hrebienok - Bilíkova chata - Rainerova chata 1300 m.n.m. 30 min
Hrebienok - vodopády Studeného potoka - Tatranská Lesná 3 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom 1670 m.n.m. - Tatranská Polianka 3 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom 1670 m.n.m. - Starý Smokovec 3 h 45 min
Hrebienok - Zbojnícka chata 1960 m.n.m. 2 h 30 min
Hrebienok - Rainerova chata - Tatranská Lomnica 1 h
Hrebienok - Zamkovského chata 1475 m.n.m. 1 h
Hrebienok - Zamkovského chata - Teryho chata 2015 m.n.m. 2 h 30 min
Hrebienok - Sliezsky dom - Poľský hrebeň 2200 m.n.m. - sedlo Prielom - Zbojnícka chata 1960 m.n.m. - Hrebienok 7-8 h
Hrebienok - Sliezsky dom - Sedlo pod Ostrvou 1966 m.n.m. - Popradské pleso 1500 m.n.m. - Štrbské Pleso 5 h
Hrebienok - Slavkovský štít 2452 m.n.m. - Hrebienok 6-7 h
Hrebienok - Zamkovského chata - Téryho chata - Priečne sedlo - Zbojnícka chata - Hrebienok 8 h
Hrebienok - Zbojnícka chata - Prielom 2290 m.n.m. - Lysá Poľana 7-8 h

Cyklistické trate

Hossz
Starý Smokovec - Hrebienok 2.3 km
Információk az üdülőhelyről
Stredisko Vysoké Tatry – Starý Smokovec je kľúčovým centrom a najvýznamnejšou časťou mesta Vysoké Tatry. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a turistov začínajúcich svoje túry na Hrebienku. Nasadnite na lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta II. Vyvezte sa do prostredia, kde nie sú žiadne starosti, a kde na vás čaká iba nádherná príroda a horský vzduch. Z Hrebienka sa Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso alebo tu začnete niektorú z vysokohorských túr na Bílikovú, Rainerovu, Zamkovského či Téryho chatu.

TIP: Už od roku 1904 je Grandhotel**** neodmysliteľnou súčasťou Starého Smokovca ako aj zážitkovej dovolenky pod Slavkovským štítom. Preneste sa do 30-tych rokov a užite si pobyt s pátosom čias minulých. Čaká vás Vintage atmosféra so závanom histórie v Gastro Café i Wilson Bare a relax v Grand Spa s bazénmi, vírivkou i saunami.

Hrebienok (1 285 m n.m.)

Cesta pozemnou lanovkou trvá 7-8 minút a prekonáva 246 metrové prevýšenie. Okolie Hrebienka je obľúbeným turistickým východiskom do Malej a Veľkej Studenej doliny a na Slavkovský štít. Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Požičajte si bicykel a vydajte sa na cyklistické chodníčky. Pestrá sieť tatranských cyklochodníkov uspokojí aj náročných fanúšikov. Chcete si vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese? Neváhajte, príďte na Hrebienok a spustite sa sto metrov dlhého toboganu. Špeciálne upravený zjazd v Bike Parku má tri upravené trasy z Hrebienka do Starého Smokovca a zvládnu ich aj rodiny s deťmi. Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok. Náučno – zábavný program pre deti Tatranská divočina má svoje stanovište aj v Starom Smokovci. Skvelú zábavu si v stredisku Vysoké Tatry – Starý Smokovec môžete užiť aj na tubingu. Adrenalín zažijete, ak sa z Hrebienka spustíte na horských kolobežkách až do Starého Smokovca.
Ďalšie možnosti na Hrebienku: lukostreľba, summer tubing, požičovňa bicyklov (budova pozemnej kabínkovej lanovky)

TIP: Doprajte si rýchle občerstvenie po túre - navštívte Snack bar Hrebienok. Chutné dobroty a príjemná atmosféra sú ideálnym spôsobom ako načerpať novú energiu na ďalšie zážitky.

Letná dovolenka Hrebienok - info na: Vt.sk