Vysoké Tatry

Upozorňujeme, že na mnohých miestach, hlavne na hrebeňoch a zatienených svahoch je povrch snehu veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame nosiť so sebou stúpacie železá a paličky, prípadne čakan, lyžiarske palice. V priebehu dňa sneh čiastočne mäkne, hlavne na slnečných svahoch, okolo poludnia môže byť premočený, mäkký a brodivý. Tatranská magistrála je v úseku Hrebienok - Sliezsky dom pre popadané stromy nepriechodná. Úsek Popradské pleso - Sliezsky dom / magistrála / nemá zimné značenie a je tu veľká pravdepodobnosť zablúdenia. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 19:00 sa začína stmievať !!! Vzhľadom na karanténne opatrenia prosíme návštevníkov Tatier aby volili ľahšie varianty túr a znižovali tak riziko úrazu.

Nízke Tatry

Upozorňujeme, že na mnohých miestach, hlavne na hrebeňoch a zatienených svahoch je povrch snehu veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame použiť stúpacie železá a paličky, prípadne čakan. V priebehu dňa sneh čiastočne mäkne, hlavne na slnečných svahoch, okolo poludnia môže byť premočený, mäkký a brodivý. Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Upozorňujeme lyžiarov, že pre polom je nepriechodná trasa z Lukového kotla (v pásme lesa) smerom na Vyhliadku.

Západné Tatry

Upozorňujeme, že na mnohých miestach, hlavne na hrebeňoch a zatienených svahoch je povrch snehu veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame použiť stúpacie železá a paličky, prípadne čakan. V priebehu dňa sneh čiastočne mäkne, hlavne na slnečných svahoch, okolo poludnia môže byť premočený, mäkký a brodivý. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Malá Fatra

Upozorňujeme, že na mnohých miestach, hlavne na hrebeňoch a zatienených svahoch je povrch snehu veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame použiť stúpacie železá a paličky, prípadne čakan. V priebehu dňa sneh čiastočne mäkne, hlavne na slnečných svahoch, okolo poludnia môže byť premočený, mäkký a brodivý. Po hrebeni odporúčame pohyb po zimnom tyčovom značení.!!! Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka. Dovoľujeme si upozorniť návštevníkov Malej Fatry na každoročnú sezónnu uzáveru troch turistických chodníkov a to v období od 1.marca do 15. júna. Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce (červená turistická značka) Obšívanka – Malé nocľahy (modrá turistická značka) Vendovka – Malý Kriváň (modrá turistická značka)

Veľká Fatra

Upozorňujeme, že na miestach kde sa ešte nachádza snehová pokrývka, hlavne na hrebeňoch a zatienených svahoch je povrch snehu veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame použiť stúpacie železá a paličky, prípadne čakan. V priebehu dňa sneh čiastočne mäkne, hlavne na slnečných svahoch, okolo poludnia môže byť premočený, mäkký a brodivý. Turistické chodníky sú schodné. treba rátať s nesúvislou snehovou pokrývkou. Zvýšte opatrnosť. Odporúčame používať paličky, snežnice, lyže a na zľadovatených miestach minimálne navliekacie gumené mačky s hrotmi. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 18:00 hod. sa začína stmievať V prípade, že sa rozhodnete ísť na pešo, prosíme Vás, neničte lyžiarsku stopu!!! Ďakujeme. Feratta HZS Martinské Hole, feratta Dve Veže v Liptovských Revúcach a feratta Skalka v Kremnických vrchoch sú z dôvodu koronavírusu uzavreté až do odvolania !!!!

Slovenský raj

Dolina Bieleho potoka je uzavretá (poškodené technické zariadenia). Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá. Roklina Veľký Sokol je v zlom technickom stave. Turistická trasa Bikšova lúka - Lesnica ústie (zelená značka) bude v pracovných dňoch od 23. marca do 10. apríla v čase od 6:00 do 10:00 uzatvorená z dôvodu ťažby dreva. Ostatné turistické chodníky sú otvorené a schodné.

Stredné Beskydy

V pohorí napadlo od 10 do 80 cm nového snehu. Pri pohybe v horách dbajte na opatrnosť.

Kysuce - Oščadnica

Turistické chodníky sú miestami zľadovatené, v nadmorskej výške nad 1000 m n.m. odporúčame používať paličky a turistické mačky.

Kremnica - Skalka

V Kremnických vrchoch sa nachádza súvislá snehová pokrývka do 30 cm. Od 1.1. do 30.4. sú všetky ferratové cesty, vrátane visutého mosta, uzavreté z dôvodu ochrany prírody a krajiny. Feratta Skalka na Kremnických vrchoch je z dôvodu koronavírusu uzavretá až do odvolania !!!

Lúčanská Malá Fatra

V pohorí je 30 - 50 cm snehu, V teréne sa strieda mokrý sneh so starším firnovým, ktorý je veľmi tvrdý až ľadový - upozorňujeme na nebezpečenstvo pošmyknutia. Odporúčame používať paličky a turistické mačky. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 17:00 sa začína stmievať. Feratta HZS Martinské Hole je z dôvodu koronavírusu uzavretá až do odvolania!

Zdroj: www.hzs.sk

Mountain safety 101

How to behave in the mountain resorts

More

Mountain rescue warnings

Current warnings

Display warnings

Holiday Info Applications

How would you like to have all the newest info on the go? Simply download one of these apps: iSKI or Holidayinfo App for your Android or iPhone and stay well informed wherever you go.

iski icon iski google play iski appstore

#hislovakia

Follow @holidayinfo.sk on Instagram and tag #hislovakia.

SITOUR spol. s r.o.
Terézie Vansovej 10
SK-974 01 Banská Bystrica
www.sitour.sk

© 2018, Sitour. All rights reserved. All contents for this website have been provided by the aquaparks and mountain resorts. Designed by okto.digital