Kremnica - Skalka

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Od 1.6. sú všetky ferratové cesty na Skalke, vrátane visutého mosta otvorené.

Kysuce - Oščadnica

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé!

Stredné Beskydy

Chodníky sú v niektorých úsekoch. Dbajte na opatrnosť.

Slovenský raj

Na modrom TZCH Tiesňavy je poškodený zlomený drevený rebrík, odporúčame zvýšiť opatrnosť. Na červenom TZCH v úseku Dedinky - Stratenská píla sú zničené drevené rebríky - neodporúčame prechod chodníkom.

Lúčanská Malá Fatra

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Ferrata na Martinské hole je od 1. 6. 2020 otvorená.

Veľká Fatra

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! na niktorých trasách je možný výskyt popadaných stromov.

Malá Fatra

Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Chodníky sú v niektorých úsekoch mokré a blatisté, treba zvoliť dobrú obuv. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!!

Západné Tatry

Zelený TZCH na Lomnô a zelený TZCH Prosečné je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov) ! Lávka v Bystrej doline je strhnutá, prechod potoka je sťažený pri zvýšenej hladine vody.

Vysoké Tatry

V polohách nad 2000 m n. m. mrzne! Vo vysokých polohách sa na chodníkoch nachádzajú ešte snehové polia - zvýšte opatrnosť! Pri prechode snehových polí odporúčame použiť stúpacie železá a čakan. Za Bilíkovou chatou je strhnutá časť chodníka. Uzavretý je zelený TZCH vedúci Javorovou dolinou do sedla Sedielko a modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla. Uzavretý je aj modro značený turistický chodník medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským plesom z dôvodu rekonštrukčných prác na trati ozubnicovej železnice.

Nízke Tatry

Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Zelený TZCH , vedúci od jaskyne Slobody do Iľanoveského sedla, je v dolnom úseku ťažšie priechodný z dôvodu strhnutého mostíka.

Zdroj: www.hzs.sk

Mountain safety 101

How to behave in the mountain resorts

More

Mountain rescue warnings

Current warnings

Display warnings

Holiday Info Applications

How would you like to have all the newest info on the go? Simply download one of these apps: iSKI or Holidayinfo App for your Android or iPhone and stay well informed wherever you go.

iski icon iski google play iski appstore

#hislovakia

Follow @holidayinfo.sk on Instagram and tag #hislovakia.

SITOUR spol. s r.o.
Terézie Vansovej 10
SK-974 01 Banská Bystrica
www.sitour.sk

© 2018, Sitour. All rights reserved. All contents for this website have been provided by the aquaparks and mountain resorts. Designed by okto.digital