Kremnica - Skalka

V Kremnických vrchoch sa nachádza nová, súvislá snehová pokrývka do 10 cm. Horská záchranná služba v zimnom obdobý neodporúča vstup na Ferratu "Komín" a lanový most. Niektoré časti technických zabezpečovacích zariadení ferraty /oceľových lán a stúpačiek/ a turistických chodníkov sú pod vrstvou nového snehu naľadnené a šmykľavé. Hrozí tu veľké nebezpečenstvo pošmyknutia a pádu!!!

Kysuce - Oščadnica

Všetky značené TZCH v Javorníkoch, Kysuckej vrchovine, Moravsko-sliezskych Beskydoch a Kysuckých Beskydoch sú otvorené a schodné bez obmedzení. Súvislá snehová pokrývka (do 10 cm) začína od 900 m.n.m., odporúčame použiť turistické paličky. Pozor, stmieva sa už o 16tej hodine.

Lúčanská Malá Fatra

Popoludní na hrebeňoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť silu víchrice a rýchlosť v nárazoch až do 135 km/h.V pohorí je do 10 cm snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Doporučujeme používať paličky. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Západné Tatry

Turistické chodníky sú vo vyšších polohách zľadovatené. V najvyšších polohách je 15 - 25 cm snehu. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Vysoké Tatry

Turistické chodníky sú miestami zľadovatené! Vo vyšších polohách (nad 2000 m n. m.) je od 20 do 75 cm snehu. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 16:00 sa začína stmievať !!!

Veľká Fatra

V pohorí je do 10 cm snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatelé. Zvýšte opatrnosť. Doporučujeme používať paličky. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Stredné Beskydy

Sneh začína od výšky 700 m n.m. Dbajte na opatrnosť, na zamrznutých chodníkoch sa môže šmýkať. Pozor, stmieva sa už o 16tej hodine.

Slovenský raj

Prechod roklinami je technicky náročný a miestami nebezpečný , je potrebné rátať zo zaľadnenými úsekmi . Dolina Bieleho potoka je uzavretá Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.

Nízke Tatry

Turistické chodníky sú vo vyšších polohách zľadovatené. V najvyšších polohách je do 20 cm snehu. Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Malá Fatra

V pohorí je 5 až 15 cm snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatelé. Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Upozorňujeme všetkých návštevníkov Vrátnej doliny, že obec Terchová vyhlásila mimoriadnu situáciu z dôvodu ohrozenia cesty v Tiesňavách padajúcim kamením. V najbližších dňoch budú zhruba od 9:00 do 15:00 hodiny vykonávané v inkriminovanom úseku práce s cieľom znížiť riziko samovoľných zosuvov skál na cestu. Správa ciest zrejme bude musieť viesť dopravu do Vrátnej doliny len v jednom pruhu a regulovať premávku podľa potreby. Vopred ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie zo strany vodičov a turistov.

Mountain safety 101

How to behave in the mountain resorts

More

Mountain rescue warnings

Current warnings

Display warnings

Holiday Info Applications

How would you like to have all the newest info on the go? Simply download one of these apps: iSKI or Holidayinfo App for your Android or iPhone and stay well informed wherever you go.

#hislovakia

Follow @holidayinfo.sk on Instagram and tag #hislovakia.

SITOUR spol. s r.o.
Terézie Vansovej 10
SK-974 01 Banská Bystrica
www.sitour.sk

© 2018, Sitour. All rights reserved. All contents for this website have been provided by the aquaparks and mountain resorts. Designed by okto.digital