Súťaž s nami o skipass na SNOW-SHOW Viac informácií

Kremnica - Skalka

Podvečer vplyvom očakávaného ochladenia snehová pokrývka stvrdne a zľadovatie. Bude hroziť riziko pošmyknutia sa. V Kremnických vrchoch sa nachádza súvislá snehová pokrývka do 20 cm. Od 1.1. do 30.4. sú všetky ferratové cesty, vrátane visutého mosta, uzavreté z dôvodu ochrany prírody a krajiny.

Kysuce - Oščadnica

V pohoriach je súvislá snehová pokrývka 20 - 80 cm, nový sneh je nerovnomerne previaty na záveterných stranách, môžu sa tvoriť záveje, odporúčame použiť turistické paličky/ snežnice. Podmienky na lyžiarsku turistiku na Veľkej Rači sú dobré. Pozor, stmieva sa už po 16 - tej hodine.

Lúčanská Malá Fatra

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V pohorí je do 30 cm snehu, Turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Odporúčame používať paličky a turistické mačky. Ferrata je namrznutá - stupy aj istiace lano. Vzhľadom na uvedené zvýšte opatrnosť. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Západné Tatry

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V najvyšších polohách je 30 - 120 cm snehu.Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !

Vysoké Tatry

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa !!!!! Vo vyšších polohách je od 30 do 120 cm snehu. Turistický chodník z Hrebienka smerom na Sliezsky dom je po víchrici ťažko priechodný kvôli popadaným stromom. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 16:00 sa začína stmievať !!!

Veľká Fatra

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! V pohorí je do 30 cm snehu (nesúvislá snehová pokrývka), predovšetkým na S, SV a V svahoch. Turistické chodníky sú miestami zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Odporúčame používať paličky a minimálne navliekacie gumené mačky s hrotmi. Na túru sa treba dobre obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať.

Stredné Beskydy

V pohorí sa nachádza od 30 do 130 cm snehu. Pohyb v hlbokom snehu je náročný. Odporúčame použiť paličky a snežnice.

Slovenský raj

Prechod roklinami je technicky náročný a nebezpečný, je potrebné rátať so súvislými šmykľavými úsekmi a ľadovou glazúrou na technických zariadeniach. Doporučujeme pohyb s použitím turistických mačiek. Prielom Hornádu je schodný iba po turistickom chodníku. Dolina Bieleho potoka je uzavretá. Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.

Nízke Tatry

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná, žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, zelený TZCH zo Svidovského sedla smerom na Slemä a Ohnište, aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Upozorňujeme lyžiarov, že pre polom je nepriechodná trasa z Lukového kotla (v pásme lesa) smerom na Vyhliadku.

Malá Fatra

Snehová pokrývka je tvrdá a zľadovatená, hrozí veľké riziko pošmyknutia sa! Vo vyšších polohách je od 20 do 60 cm snehu. Sneh je nerovnomerne rozložený, náveterné strany sú vyfúkané do podkladu. Podmienky na skialpinizmus sú obmedzené. Na túry odporúčame stúpacie železá (mačky) a paličky. Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka.

Zdroj: www.hzs.sk

Mountain safety 101

How to behave in the mountain resorts

More

Horská záchranná služba

Current warnings

Display warnings

Holiday Info Applications

How would you like to have all the newest info on the go? Simply download one of these apps: iSKI or Holidayinfo App for your Android or iPhone and stay well informed wherever you go.

iski icon iski google play iski appstore

#hislovakia

Follow @holidayinfo.sk on Instagram and tag #hislovakia.

SITOUR spol. s r.o.
Terézie Vansovej 10
SK-974 01 Banská Bystrica
www.sitour.sk

© 2018, Sitour. All rights reserved. All contents for this website have been provided by the aquaparks and mountain resorts. Designed by okto.digital