Kubínska hoľa, Oravská Magura
07:21, 14.3 °C
image archive

Opening hours

Pondelok: closed
Utorok: closed
Streda: closed
Štvrtok: closed
Piatok: closed
Sobota: 9:00 - 17:00
Nedeľa: 9:00 - 17:00

Warning:

Začiatok letnej sezóny 15.6.2019.

Actual conditions

0 / 2
Today:
12 to 21 °C
Weather forecast:
Thursday (20.6.)
13 to 18 °C
Friday (21.6.)
13 to 19 °C

Looking for a stay?

Book your accommodation Book your accomodation in your favourite destination now!
Book now Weekend accomodation

How can you reach us?

Contact

ORAVA SKIPARK, a.s.

Dolný Kubín, Kubínska hoľa GPS: N49°15´02.60" E19°16´09.89"
Email: info@kubinska.sk www: kubinska.sk Tel: 0915 595 311

Resort info

Kubínska hoľa - leto Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti. Služby Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu. Dopravné zariadenia Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Kubínska hoľa - leto
Obdobie: 1.6. - 30.9.2019Lanovky Kubínska hoľa a atrakcie
DospelíDeti / seniori
1 jazda 1 lanovkou pre peších turistov ↑↓ 1)64
1 jazda na vrch Kubínskej hole pre peších turistov ↑↓ 2)106
1 jazda 1 lanovkou s bicyklom 1)75
1 jadza na vrch Kubínskej hole s bicyklom 2)117
1 jazda 1 lanovkou + paragliding 1)75
1 jazda na vrchol Kubínskej hole + paragliding 2)117
Celodenný lístok downhill pre cyklistov2015
4 hodiny downhill pre cyklistov1511
1 jazda na vrch Kubínskej hole + kolobežka1410
2 jazdy na vrch Kubínskej hole + trojkolka1814
1 jazda 1 lanovkou + kolobežka108
1 jazda 1 lanovkou + trojkolka1412
Atrakcie
Požičanie člna - 30 minút5
Rybolov - 1 hodina5

Informácie k cenníku

 • 1 jazda 1 lanovkou predstavuje obojsmernú jazdu buď na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, alebo obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň, podľa výberu zákazníka, nie na oboch!
 • 1 jazda na vrchol Kubínskej hole – predstavuje obojsmernú jazdu na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, plus obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň.
 • Platnosť lístkov je 7 dní od zakúpenia len v prípade, že neprešli turniketom.
 • SKI PARK Kubínska hoľa má dve lanovky, jedna ide do polovica strediska, druhá od polovice na vrchol. Na vývoz na vrchol Kubínskej hole preto potrebujete dve jednotlivé jazdy na lanovke = 2x lanovka – na vrchol Kubínskej hole.
 • Všetky lístky sú vydávané na čipovú kartu. Záloha za čipovú kartu je 2 €. Záloha za čipovú kartu bude vrátená len za NEPOŠKODENÉ a plne FUNKČNÉ karty v automate v stredisku.
 • Všetky lístky sú obojsmerné, čiže v cene je aj zvoz späť do nástupnej stanice.
 • Jazda je obmedzená časovým limitom 1 hodina do kedy treba kolobežku vrátiť. Časový limit začína plynúť v momente zapožičania kolobežky/trojkolky v požičovni. V prípade omeškania odovzdania kolobežky sa platí pokuta 5 € za každých začatých 15 min.
 • Nárok na bezplatné využívanie služieb majú deti do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 6 rokov len za podmienky, že služby využívajú výlučne v sprievode dospelej osoby staršej ako 18 rokov (maximálne 2 deti v sprievode 1 dospelej osoby staršej ako 18 rokov). Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť zdravotný preukaz poistenca dieťaťa.
 • Nárok na Lístok „Senior“ má osoba staršia ako 60 rokov Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť preukaz totožnosti.
 • Nárok na zľavnený Lístok „Deti/Senior“ z dôvodu zdravotného postihnutia má aj držiteľ preukazu zdravotne ťažko postihnutý (ZŤP) alebo zdravotne ťažko postihnutý so sprievodcom (ZŤP-S). Pre uplatnenie nároku na zľavnený Lístok z dôvodu zdravotného postihnutia je zákazník povinný predložiť preukaz totožnosti a preukaz ZŤP alebo ZŤP-S.
 • Nárok na Lístok „Deti/Senior“ majú aj držitelia kariet ISIC, ITIC, EURO26, GO26. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz totožnosti a preukaz ISIC, ITIC, EURO26, GO26.
 • Zľavy pre organizované skupiny: 10% zľava z celkovej sumy. Zľavu je možné uplatniť pri organizovaných skupinách s minimálnym počtom 20 osôb pri jednorazovom nákupe lístkov pre celú skupinu. Pri poskytnutí zľavy pre organizované skupiny nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie zľavy.
 • Kombinovanie zliav nie je možné. Platí najvýhodnejšia cena pre zákazníka.
 • Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo na zmenu cien. Všetky ceny sú vrátane DPH.
 • UPOZORNENIE: V cene Lístkov nie je zahrnuté poistenie zásahov Horskej služby, zákazníci sa pohybujú po stredisku, chodníkoch a trasách na vlastnú zodpovednosť, odporúča sa pripoistiť do hôr.
 • Prevádzková doba lanoviek a atrakcií: 9:00 – 17:00 v závislosti od poveternostných podmienok, pokiaľ nie je uvedené inak.

Prečítajte si úplné znenie Všeobecných obchodných podmienok platných pre letnú sezónu 2019.

Lifts

Type Length Capacity Operation
A Chairlift
4-seat chair lift 1332 m 2000 person/hour So-Ne
B 4-sedačková lanovka SLF4P
4-seat chair lift 1162 m 2000 person/hour So-Ne

Bikepark

Difficulty Length Vertical rise Operation
DOWNHILL TRAIL (vysoká náročnosť zjazdu, terénne nerovnosti, skoky, skaly) difficult 2200 m 300 m

Attractions

Type Operation
Lanový park TARZÁNIA Rope park So-Ne
Bike park Bike park So-Ne
Horské trojkolky mountain carts So-Ne
Horské kolobežky scooter So-Ne
Člnkovanie boating So-Ne
Paragliding So-Ne

Tourist info

Cross-country tracks

Length
Slaná voda - Hviezdoslavova horáreň - Babia hora - Malá Babia hora - Slaná voda 8 h
Ustrig - Demänová - Svitková - Vychylovka - Múzeum kysuckej dediny - Jasenovská 7 h 15 min
Oravský Podzámok - sedlo Príslop - Kubínska hoľa - Minčol - Oravský Podzámok 8 h
Zázrivá - Veľký Rozsutec - Osnica - Lučivná 8 h
Habovka - Javorková - Skorušina - Oravice 3 h 45 min
Oravice - Tiesňavy - Bobrovce - Sedlo pod Osobitou - Chata Zverovka 9 h
Chata Zverovka - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Roháčske plesá - Chata Zverovka 8 h 45 min
Chata Zverovka - Tatliakovo jazero - Smutné sedlo - Baníkov - Roháčsky vodopád - Chata Zverovka 9 h 15 min
Huty - Sivý vrch - Brestová - sedlo Parichvost - Chata Zverovka 7 h 15 min
Kraľovany - Podšíp - Šíp - Stankovany 5 h

Bicycle tracks

Length
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - sedlo Demänová - Vychylovka 33.5 km
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - Brošovka - Kubínska - sedlo Demänová - Vychylovka 34.5 km
Podbiel - Zuberec - Oravice - Vitanová - Trstená - Tvrdošín - Podbieľ 52.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Liptovské Matiašovce - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš 42.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Oblazy - Kvačany - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš 39.0 km
Podbiel - Zuberec - bývalá Tatliakova chata 24.0 km
Z Dolného Kubína cez Grúň a Príslop 35.0 km
Dolnokubínsky okruh 43.0 km
Dolnokubínsky okruh II 23.5 km

Trip goals

Length
Oravský hrad -
Information about the resort

Kubínska hoľa - leto

Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti.

Služby

Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu.

Dopravné zariadenia

Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Parkovisko (neplatene) Restauracia Sociálne zariadenie Ubytovanie (chata) Ubytovanie (hotel) Vychadzka do prirody Deti Jazero