Kubínska hoľa, spodok, Oravská Magura
10:12, 22.2 °C
archiv obrázků
Prevádzkový čas
Pondelok:9:00 - 17:00
Utorok:9:00 - 17:00
Streda:9:00 - 17:00
Štvrtok:9:00 - 17:00
Piatok:9:00 - 17:00
Sobota:9:00 - 17:00
Nedeľa:9:00 - 17:00
Upozornenie: BIKE PARK otvorený aj s úplne novou cyklistickou SUPER MIX traťou.
Príďte si užiť kopec zábavy a vyskúšajte aj ostatné naše atrakcie: horské trojkolky, terénne kolobežky, zipline, tarzánia, člnkovanie.... Viac info na kubinska.sk
Posledná jazda nahor a nadol na lanovkách: Horná lanovka: 16:30
Dolná lanovka: 17:00.
Aktuálne podmienky
2 / 2
Dnes:
10 až 21 °C
Předpověď počasí:
Nedeľa (25.7.)
11 až 21 °C
Pondelok (26.7.)
13 až 21 °C
Kontakt

ORAVA SKIPARK, a.s.

Dolný Kubín, Kubínska hoľaGPS: N49°15´02.60" E19°16´09.89"
Email: info@kubinska.sk www: kubinska.sk Tel: 0915 595 311
Info o stredisku
Kubínska hoľa - leto Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti. Služby Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu. Dopravné zariadenia Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Hodnotenie od návštevníkov
Celkové hodnotenie
1. Prostredie
2. Čakacia doba na lanovky
3. Prístup personálu (pokladne)
4. Pomer cena : kvalita
5. Parkovanie
6. Dostupnosť doplnkových služieb
7. Kvalita poskytovaných služieb
Ako sa k nám dostanete?
Kubínska hoľa - leto
Obdobie: 1.5. - 31.10.2021Lanovky Kubínska hoľa a atrakcie
DospelíDeti / seniori
1 x lanovka - turisti75
2 x lanovka na vrch Kubínskej hole - turisti127
4 hodiny - turistik1710
1 x lanovka - paragliding86
2 x lanovka na vrch Kubínskej hole - paragliding138
Cenník s vývozom bicykla
1 x lanovka - cyklisti96
2 x lanovka na vrch Kubínskej hole - cyklisti149
4 hodiny - cyklisti1811
1 deň - cyklisti2214
Atrakcie (bez vývozu lanovkou)
1 x kolobežka - dolná časť, 45 min. 6
1 x kolobežka - dolná aj horná časť, 90 min.8
1 x trojkolka - dolná časť, 45 min.8
1 x trojkolka - dolná aj horná časť, 90 min.10
Požičanie čln, 30 min. 4

Informácie k cenníku

 • Všetky lístky sú obojsmerné, čiže v cene aj zvoz späť do nástupnej stanice.
 • * 4 hodiny turisti – ak chcete počas dňa využiť viac atrakcií, odporúčame zvážiť kúpu 4 hodinového lístka a potom si k nemu dokupovať jednotlivé atrakcie, po prejdení cez turniket už nebude možná dodatočná výmena alebo vrátenie jazdových lístkov.
 • SKI PARK Kubínska hoľa má dve lanovky, jedna ide do polovica strediska, druhá od polovice na vrchol. Na vývoz na vrchol Kubínskej hole preto potrebujete dve jednotlivé jazdy na lanovke = 2 x Lanovka na vrchol Kubínskej hole.
 • Kolobežky a trojkolky sa dajú zapožičať iba s platným cestovný lístkom na lanovky a len na vyznačené trate v stredisku. Jazdy sú obmedzené uvedeným časovým limitom, ktorý začína plynúť prvým prechodom cez turniket. Lístky na obidve časti sa dajú kúpiť len do 16:00, lístok na dolnú časť do 16:30.
 • Ceny atrakcií Rybolov a požičanie čln sú uvedené bez vývozu lanovkami, čas plynie až po zapožičaní člna, udice. Lístky na rybolov/člnkovanie sa dajú kúpiť len do 16:00.
 • ZÁKAZNÍK JE POVINNÝ PRI VSTUPE NA ATRAKCIE DODRŽIAVAŤ PREVÁDZKOVÉ PORIADKY JEDNOTLIVÝCH ATRAKCIÍ, POKYNY OBSLUHY, VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMINEKY A OSTATNÉ POKYNY SÚVISIACE S VYUŽÍVANÍM JEDNOTLIVÝCH SLUŽIEB.
 • Nárok na bezplatné využívanie služieb majú deti do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 6 rokov len za podmienky, že služby využívajú výlučne v sprievode dospelej osoby staršej ako 18 rokov (maximálne 2 deti v sprievode 1 dospelej osoby staršej ako 18 rokov). Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť zdravotný preukaz poistenca dieťaťa
 • Nárok na Lístok „Deti“ majú deti staršie ako 6 rokov veku do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 15 rokov. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť zdravotný preukaz poistenca dieťaťa
 • Nárok na Lístok „ISIC“ majú aj držitelia kariet ISIC, ITIC, EURO26, GO26. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz totožnosti a preukaz ISIC, ITIC, EURO26, GO26.
 • Nárok na Lístok „Senior“ má osoba staršia ako 60 rokov Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť preukaz totožnosti.
 • 1 x lanovka(turisti, cyklisti, paragliding) – predstavuje obojsmernú jazdu buď na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, alebo obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B, – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň, podľa výberu zákazníka, nie na oboch!
 • 2 x lanovka – na vrchol Kubínskej hole (turisti, cyklisti, paragliding) – predstavuje obojsmernú jazdu na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, plus obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň.
 • Platnosť jazdových lístkov na lanovky je len v deň na ktorý boli zakúpené, v prípade že neprešli turniketom alebo kontrolou obsluhy.
 • Cyklisti – lístok oprávňuje na vstup na vyznačené trate v BIKE PARKu Kubínska hoľa(Downhill, Super Mix), v cene je aj vývoz bicykla
 • Paragliding – platí pre záujemcov o paragliding na Kubínskej holi, v cene lístka je aj vývoz klzáku
 • 4 hodiny – platnosť začína od prvého prechodu cez turniket do konca uplynutia časovej doby na ktorú bol zakúpený alebo ukončením prevádzkovej doby v stredisku v daný deň na ktorý bol zakúpený. Prípadný zvyšný čas prepadá a neprenáša sa do ďalšieho dňa. Platí na obidve lanovky.
 • 1 deň cyklisti – lístok platí jeden deň na ktorý bol zakúpený, na obidvoch lanovkách počas prevádzkových hodín strediska, nevyjazdený čas sa do ďalšieho dňa neprenáša.

Prečítajte si úplné znenie Všeobecných obchodných podmienok a podmienok cenníka platného pre letnú sezónu 2021.

Mapa - Kubínska hoľa - leto

Kliknutím na obrázek si zobrazíte mapu v plné velikosti.

Mapa - Kubínska hoľa - leto
(c) Sitour, spol. s r.o.

Lanovky

TypDélkaPřepr. kapacitaProvoz
A 4-sedačková lanovka TSF 4 - UNIFIX
4-sedačka1332 m2000 os/hod
B 4-sedačková lanovka SLF4P
4-sedačka1162 m2000 os/hod

Bikepark

ObtížnostDélkaPřevýšeníProvoz
Super Mixľahká5500 m280 m (10 ‰)

Atrakcie

TypProvoz
Horské trojkolkyhorske kary
Terénne kolobežkyKolobežka
DownhillBike park
CykloturistikaBike park
Ziplinezip line
Člnkovanieclnkovanie
Tarzánia (lanový park)Lanový park

Turistické trasy

Délka
Slaná voda - Hviezdoslavova horáreň - Babia hora - Malá Babia hora - Slaná voda8 h (19.7 km)
Ustrig - Demänová - Svitková - Vychylovka - Múzeum kysuckej dediny - Jasenovská7 h 15 min (25 km)
Oravský Podzámok - sedlo Príslop - Kubínska hoľa - Minčol - Oravský Podzámok8 h (27.7 km)
Zázrivá - Veľký Rozsutec - Osnica - Lučivná8 h (16.4 km)
Habovka - Javorková - Skorušina - Oravice3 h 45 min (14.3 km)
Oravice - Tiesňavy - Bobrovce - Sedlo pod Osobitou - Chata Zverovka9 h (18.5 km)
Chata Zverovka - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Roháčske plesá - Chata Zverovka8 h 45 min (21.1 km)
Chata Zverovka - Tatliakovo jazero - Smutné sedlo - Baníkov - Roháčsky vodopád - Chata Zverovka9 h 15 min
Huty - Sivý vrch - Brestová - sedlo Parichvost - Chata Zverovka7 h 15 min (18.3 km)
Kraľovany - Podšíp - Šíp - Stankovany5 h

Cyklistické trasy

Délka
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - sedlo Demänová - Vychylovka33.5 km
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - Brošovka - Kubínska - sedlo Demänová - Vychylovka34.5 km
Podbiel - Zuberec - Oravice - Vitanová - Trstená - Tvrdošín - Podbieľ52.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Liptovské Matiašovce - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš42.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Oblazy - Kvačany - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš39 km
Podbiel - Zuberec - bývalá Tatliakova chata24 km
Z Dolného Kubína cez Grúň a Príslop35 km
Dolnokubínsky okruh43 km
Dolnokubínsky okruh II23.5 km

Výletné ciele

Délka
Oravský hrad-

Kubínska hoľa - leto

Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti.

Služby

Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu.

Dopravné zariadenia

Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Parkovisko (neplatene)RestauraciaSociálne zariadenieUbytovanie (chata)Ubytovanie (hotel)Vychadzka do prirodyDetiJazero