Kubínska hoľa, spodok, Oravská Magura
16:06, 12.3 °C
archív záberov

Otváracie hodiny

Pondelok: zatvorené
Utorok: zatvorené
Streda: zatvorené
Štvrtok: zatvorené
Piatok: zatvorené
Sobota: zatvorené
Nedeľa: zatvorené

Upozornenie:

OD 1.4.2019 STREDISKO ZATVORENÉ. ZIMNÁ SEZÓNA UKONČENÁ. Ďakujeme všetkým za prejavenú priazeň a tešíme sa na Vás znova v letnej sezóne. Sledujte nás, viac informácií už čoskoro.

Aktuálne podmienky

0 / 2
Dnes:
6 do 12 °C
Predpoveď počasia
Sobota (25.5.)
5 do 14 °C
Nedeľa (26.5.)
5 do 15 °C

Hľadáte ubytovanie?

Rezervujte si ubytovanie Rezervujte si ubytovanie vo svojom obľúbenom zariadení už dnes!
Hľadať ubytovanie Ubytovanie na najbližší víkend

Ako sa k nám dostanete?

Kontakt

ORAVA SKIPARK, a.s.

Dolný Kubín, Kubínska hoľa GPS: N49°15´02.60" E19°16´09.89"
Email: info@kubinska.sk www: kubinska.sk Tel: 0915 595 311

Info o stredisku

Kubínska hoľa - leto Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti. Služby Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu. Dopravné zariadenia Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Obdobie: 1.6. - 30.9.2018Lanovky Kubínska hoľa
9. 6. - 29. 6. 2018VÍKENDY
30. 6. - 2. 9. 2018DENNE, 9:00-17:00 hod.
3. 9. - 30. 9. 2018VÍKENDY

Obdobie: 1.6. - 30.9.2018Lanovky Kubínska hoľa
DospelíDeti / seniori
1 jazda 1 lanovkou pre peších turistov ↑↓ 1)53
1 jazda na vrch Kubínskej hole pre peších turistov ↑↓ 2)85
1 jazda 1 lanovkou s bicyklom 1)64
1 jadza na vrch Kubínskej hole s bicyklom 2)96
1 jazda 1 lanovkou + paragliding 1)6-
1 jazda na vrchol Kubínskej hole + paragliding 2)9-
Celodenný lístok pre cyklistov2015

Informácie k cenníku

  • 1) 1 jazda lanovkou predstavuje obojsmernú jazdu buď na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, alebo obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B, – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň, podľa výberu zákazníka, nie na oboch!
  • 2) 1 jazda na vrch Kubínskej hole predstavuje obojsmernú jazdu na “dolnej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako A – UNIFIX 4 Mačkovo-Dzúrikovo, plus obojsmernú jazdu na “hornej“ sedačkovej lanovke označenej na mape ako B, – SLF 4p Dzúrikovo-hrebeň.
  • Nárok na bezplatné využívanie služieb majú deti do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 6 rokov len za podmienky, že služby využívajú výlučne v sprievode dospelej osoby staršej ako 18 rokov (maximálne 2 deti v sprievode 1 dospelej osoby staršej ako 18 rokov). Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť zdravotný preukaz poistenca dieťaťa.
  • Nárok na lístok „Deti“ majú deti staršie ako 6 rokov veku do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 15 rokov. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť zdravotný preukaz poistenca dieťaťa
  • Nárok na Lístok „Senior“ má osoba staršia ako 60 rokov veku. Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť preukaz totožnosti.
  • Nárok na Lístok „Deti/Senior“ majú aj držitelia kariet ISIC, ITIC, EURO26, GO26 a ZŤP a ZŤP-S. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz totožnosti a preukaz ISIC, ITIC, EURO26, GO26, preukaz ZŤP.
  • UPOZORNENIE: v cene lístkov nie je zahrnuté poistenie zásahov Horskej služby, zákazníci sa pohybujú po stredisku, chodníkoch a trasách na vlastnú zodpovednosť, odporúča sa pripoistiť do hôr

Lanovky

Typ Dĺžka Kapacita Prevádzka
A 4-sedačková lanovka TSF 4 - UNIFIX
4-sedačka 1332 m 2000 osôb / hod.
B 4-sedačková lanovka SLF4P
4-sedačka 1162 m 2000 osôb / hod.

Bikepark

Náročnosť Dĺžka Vzostup Prevádzka
FAMILY TRAIL (ľahká trať bez skokov a prekážok) ľahká 750 m 170 m
FREERIDE TRAIL (stredne náročná trať, s väčšími terénnymi nerovnosťami a skokmi) stredná 1500 m 300 m
DOWNHILL TRAIL (vysoká náročnosť zjazdu, terénne nerovnosti, skoky, skaly) ťažká 2200 m 300 m

Atrakcie

Typ Prevádzka
Lanový park TARZÁNIA Lanový park
Bike park Bike park
Horské trojkolky horske kary
Horské kolobežky Kolobežka
Člnkovanie clnkovanie
Paragliding

Cyklotrasy / Turistika

Bežkárske trate

Dĺžka
Slaná voda - Hviezdoslavova horáreň - Babia hora - Malá Babia hora - Slaná voda 8 h
Ustrig - Demänová - Svitková - Vychylovka - Múzeum kysuckej dediny - Jasenovská 7 h 15 min
Oravský Podzámok - sedlo Príslop - Kubínska hoľa - Minčol - Oravský Podzámok 8 h
Zázrivá - Veľký Rozsutec - Osnica - Lučivná 8 h
Habovka - Javorková - Skorušina - Oravice 3 h 45 min
Oravice - Tiesňavy - Bobrovce - Sedlo pod Osobitou - Chata Zverovka 9 h
Chata Zverovka - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Roháčske plesá - Chata Zverovka 8 h 45 min
Chata Zverovka - Tatliakovo jazero - Smutné sedlo - Baníkov - Roháčsky vodopád - Chata Zverovka 9 h 15 min
Huty - Sivý vrch - Brestová - sedlo Parichvost - Chata Zverovka 7 h 15 min
Kraľovany - Podšíp - Šíp - Stankovany 5 h

Cyklistické trate

Dĺžka
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - sedlo Demänová - Vychylovka 33.5 km
Námestovo - rázcestie pri Lokci - Zákamenné - križovatka pri horárni Ustrig - Brošovka - Kubínska - sedlo Demänová - Vychylovka 34.5 km
Podbiel - Zuberec - Oravice - Vitanová - Trstená - Tvrdošín - Podbieľ 52.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Liptovské Matiašovce - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš 42.5 km
Podbiel - Zuberec - križovatka pri Hutách - Oblazy - Kvačany - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Liptovský Mikuláš 39.0 km
Podbiel - Zuberec - bývalá Tatliakova chata 24.0 km
Z Dolného Kubína cez Grúň a Príslop 35.0 km
Dolnokubínsky okruh 43.0 km
Dolnokubínsky okruh II 23.5 km

Turistické ciele

Dĺžka
Oravský hrad -

Kubínska hoľa - leto

Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší, že v tejto sezóne sme pre Vás pripravili niekoľko noviniek v podobe horských kár, zorbingu, skokov do vody, rodinnej cyklistiky, paintballu a ďalších. Pre náročnejších cykloturistov bude určite zaujímavá ponuka novo vyznačených cyklistických chodníkov, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Samozrejmosťou v našom stredisku je aj pešia turistika, kde si prídu na svoje aj skúsení turisti.

Služby

Počas letnej sezóny ponúka rezort okrem už spomenutých aktivít aj doplnkové služby, bez ktorých by sa kvalitná letná dovolenka nezaobišla - reštauráciu s barom a ubytovanie pri svahu v hoteli GREEN*** s príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia s barom sa nachádza v blízkosti dolnej stanice lanovky a má priestrannú slnečnú terasu. Tí najmenší sa môžu dostatočne vyšantiť na hojdačkách a preliezkach, ktoré sú taktiež súčasťou nášho letného rezortu. Po náročnom dni môžete načerpať nové sily v novootvorenom wellnes, ktoré je garanciou oddychu a relaxu.

Dopravné zariadenia

Na Kubínskej holi sú zákazníkom v prípade potreby k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Spolu predstavuje celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.
Parkovisko (neplatene) Restauracia Sociálne zariadenie Ubytovanie (chata) Ubytovanie (hotel) Vychadzka do prirody Deti Jazero