Pustý hrad, Javorie
10:52, 12.0 °C
archív záberov
Prevádzkový čas
Pondelok:otvorené
Utorok: otvorené
Streda: otvorené
Štvrtok: otvorené
Piatok: otvorené
Sobota: otvorené
Nedeľa: otvorené
Aktuálne podmienky
Dnes:
8 až 20 °C
Predpoveď počasia:
Utorok (15.10.)
10 až 21 °C
Streda (16.10.)
11 až 19 °C
Hľadáte ubytovanie?
Najlepšie ubytovanie Pustý hrad - Zvolen:Zobraziť ubytovanieNajčastejšie rezervácie:Najbližší víkend (18.10. - 20.10.)Do konca týždňa (14.10. - 18.10.)
Hodnotenie od návštevníkov
Celkové hodnotenie
1. Prostredie
2. Čakacia doba na lanovky
3. Prístup personálu (pokladne)
4. Pomer cena : kvalita
5. Parkovanie
6. Dostupnosť doplnkových služieb
7. Kvalita poskytovaných služieb
Ako sa k nám dostanete?
Kontakt

Mesto Zvolen

Pustý hrad
Email: ic@zvolen.sk www: www.zvolen.sk
Info o stredisku
viac informácii
Pustý hrad týčiaci sa nad mestom Zvolen patrí medzi najväčšie hradné zrúcaniny v Strednej Európe. Hradný komplex pozostáva z Dolného a Horného hradu, pričom najstaršou stredovekou stavbou je veža kráľovského komitátneho hradu z 12 storočia. Symbolom celého komplexu je impozantná prechodová brána a významným stavebným objektom obytná veža tzv. donjon, ktorá sa nachádza na Dolnom hrade. Medzi ďalšie objekty patrí bašta, Dončov hrad, veža I. Od polovice 15. storočia hrad zostáva v ruinách, následkom požiar pri dobíjaní Jánom Huňadym. Od roku 1992 sa tu realizuje archeologický výskum. Okrem toho, že Pustý hrad je objektom historického významu, naskytá sa z neho aj krásny výhľad na okolité horstvá Štiavnických a Kremnických vrchov, Veľkej Fatry, Nízkych Tatier, Javoria, Poľany a Zvolenskej kotliny. Informácie o histórii Pustého hradu aj archeologickom výskume na: pustyhrad.com

Turistické trasy

Dĺžka
Zvolen, pod Dráhami - Pod Veľkým vrchom - PUSTÝ HRAD (565 m n.m.) - Pod Haputkou - Zvolen, pod Dráhami (modrá značka)2:05 hod. (7 km)
Zvolen, autokemp - Pod Veľkým vrchom (zelená značka) - PUSTÝ HRAD (565 m n.m.) - Pod Haputkou - Zvolen, pod Dráhami (modrá značka)2:00 hod. (6.6 km)
Obec Bacúrov - sedlo Vráta - Veľký vrch - Pustý hrad - Pod Haputkou - Zvolen, pod Dráhami3:15 hod. (12.8 km)
Informácie o stredisku
Pustý hrad týčiaci sa nad mestom Zvolen patrí medzi najväčšie hradné zrúcaniny v Strednej Európe. Hradný komplex pozostáva z Dolného a Horného hradu, pričom najstaršou stredovekou stavbou je veža kráľovského komitátneho hradu z 12 storočia. Symbolom celého komplexu je impozantná prechodová brána a významným stavebným objektom obytná veža tzv. donjon, ktorá sa nachádza na Dolnom hrade. Medzi ďalšie objekty patrí bašta, Dončov hrad, veža I. Od polovice 15. storočia hrad zostáva v ruinách, následkom požiar pri dobíjaní Jánom Huňadym. Od roku 1992 sa tu realizuje archeologický výskum. Okrem toho, že Pustý hrad je objektom historického významu, naskytá sa z neho aj krásny výhľad na okolité horstvá Štiavnických a Kremnických vrchov, Veľkej Fatry, Nízkych Tatier, Javoria, Poľany a Zvolenskej kotliny.
Informácie o histórii Pustého hradu aj archeologickom výskume na: pustyhrad.com
Parkovisko (neplatene)HradVychadzka do prirody