Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 30 - 60 mm. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry (12.8.2016)

V polohách nad 2000 m sa nachádza poprašok nového snehu, skala a chodníky sú v tienistých miestach oľadnené! Pozor na niektorých miestach sa môžu nachádzať menšie snehové polia (staršieho snehu), hlavne pri prechode sediel od nadmorskej výšky 2000 m n. m.

Západné Tatry

Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Veľká Fatra

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 30 - 60 mm. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom.

Malá Fatra

Niektoré úseky turistických chodníkov môžu byť blatisté a šmykľavé. Treba dbať na zvýšenú opatrnosť.

Slovenský raj

Upozorňujeme že po nočnom daždi je zvýšený stav vody v roklinach Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol a ferrata HZS Kyseľ. Rokliny sú prechodné ale treba zvýšiť opatrnosť.

Stredné Beskydy

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 30 - 60 mm. Podmienky na turistiku priaznivé. V popoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť prehánky alebo dážď. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatok oblečenia a pitný režim.

Lúčanská Malá Fatra

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 30 - 60 mm. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, zrána je skala vlhká a šmykľavá. Od podrážok sú vychodené niektoré stupy, na ktorých sa extrémne šmýka. Používajte dostatočné istenie /Ferratový set/.

Živá panoráma - Slovensko

Štrbské Pleso (1400 m n.m.)12:37, 13.8 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama