Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry (15.1.2017)

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry (15.1.2017)

Lokálne, je v pohorí je zvýšené lavínové nebezpečenstvo. Chodníky sú tvrdé až zľadovatené. Na tento podklad napadal nový sneh, takže nevidieť ľad pod ním. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, poprípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Západné Tatry (15.1.2017)

Vrcholové časti hrebeňa sú vyfúkané vetrom a nachádza sa tam tvrdý až zľadovatený sneh. Je potrebné použiť paličky a mačky. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Veľká Fatra (15.1.2017)

Chodníky sú tvrdé až ľadové. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra (15.1.2017)

Hrebeň Malej Fatry je vyfúkaný a sú na ňom nebezpečné ľadové úseky, kde je nutné použiť mačky a zvážiť samotný pohyb po hrebeni, ktorý môže byť v prípade pošmyknutia a následného pádu veľmi nebezpečný. HZS neodporúča pohyb po hrebeni rodinám s maloletými deťmi, ani turistom bez skúseností a zimnej výstroje a výzbroje! HZS taktiež turistov dôrazne upozorňuje, že letné turistické značenie neplatí ak sú chodníky pod snehovou pokrývkou, pretože značná časť chodníkov v hrebeňových partiách Malej Fatry (najmä žlté značky) vedie cez lavínové svahy v exponovanom teréne!!! Lavínové nebezpečenstvo - stupeň 2. Nový sneh je vplyvom silného vetra nerovnomerne uložený a snehová pokrývka je nestabilná. Turistické chodníky v nižších polohách sú tvrdé a zľadovatené pod vrstvou prachového snehu a v kritických úsekoch taktiež odporúčame mačky a paličky. TZCH Medziholie - Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka - žltá značka - je uzatvorená.

Slovenský raj (15.1.2017)

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Upozorňujeme, že z dôvodu nepriechodnosti je do odvolania zatvorená modrá TZT Stratená - Pod Hanisej /cez Tiesňavy/ ! Treba rátať, že vplyvom mrazov sú už technické zariadenia v tiesňavách namrznuté a šmykľavé, preto zvýšte opatrnosť. Odporúčame pribaliť si turistické mačky. Stmievať sa začína už po 16:00 hod. Prielom Hornádu je pre peších a bežkárov schodný po zamrznutej hladine, a to od Hrdla Hornádu po Čingov.

Stredné Beskydy (15.1.2017)

V pohorí sa nachádza do 100 cm snehu. Vo vrcholných častiach Babej hory a Pilska je sneh ubitý vetrom - tvrdý až zľadovatený. Dbajte na zvýšenú opatrnosť a dostatok teplého oblečenia a teplých tekutín. Odporúčame použiť paličky, prípadne mačky a snežnice.

Lúčanská Malá Fatra (15.1.2017)

Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Ferrata HZS na Martinské Hole je už otvorená. Vplyvom sneženia je istiace lano pod snehom. Odporúčame použiť stúpacie železá, prípadne aj čakan minimálne turistický, hlavne na exponovaných miestach, kde sa nachádza ľad. Samozrejmosťou je ferratový set, pevná obuv, prilba. Technické zariadenia a skala sú zaľadnené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Aktuálna lavínová situácia: www.laviny.sk

Živá panoráma - Slovensko

Malinô Brdo (961 m n.m.)20.1.2017 19:03, -4.4 °C
Podmienky: veľmi dobré, 65 cm>

Reklama