Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Pozor na snehové polia od nadmorskej výšky 2000 m n. m., v tieni od 1800 m n. m. Odporúčame používať mačky a horolezecký čakan, prípadne paličky.

Západné Tatry

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Na severnej časti pohoria sa miestami nachádzajú zvyšky snehu, hrozí riziko pošmyknutia, dbajte na zvýšenú opatrnosť. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách, nakoľko popoludní sa môžu vyskytnúť búrky. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Veľká Fatra

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom.

Malá Fatra

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Všetky turistické značené chodníky sú schodné.Popoludní sa ojedinele môžu vyskytnúť búrky

Slovenský raj

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Rokliny a tiesňavy sú schodné a otvorené. Stmievať sa začína po 21:00hod.

Stredné Beskydy

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Niektoré chodníky môžu byť po nedávnych silných dažďoch blatisté a šmykľavé, najmä v oblastiach, kde prebieha ťažba dreva. Dbajte na opatrnosť.

Lúčanská Malá Fatra

Počas dňa sa budú vyskytovať búrky! Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, z rána je skala vlhká a šmykľavá. Obmedzenie na Ferrate HZS: V strednej časti chodníka, ktorý je súčasťou Ferraty HZS na Martinské Hole prebieha ťažba dreva. Z tohto dôvodu je prechod obmedzený a regulovaný lesnými robotníkmi. Žiadame návštevníkov, aby sa riadili ich pokynmi a rešpektovali ich.

Živá panoráma - Slovensko

Turčianske Teplice (550 m n.m.)12:49, 21 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama