Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

V Nízkych Tatrách sa nad pásmom lesa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). Pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. V okrese Liptovský Mikuláš sa MIESTAMI očakáva výskyt sneženia pri ktorom spadne 15 - 30 cm nového snehu.

Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách sa nad pásmom lesa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). V pohorí je zvýšené lavínové nové nebezpečenstvo. Počas dňa sa očakáva vplyvom oteplenia výskyt samovoľných lavín, ktorých dráhy môžu dosiahnuť aj turistické chodníky. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne protišmykové návleky na obuv. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Západné Tatry

V Západných Tatrách sa nad pásmom lesa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). V pohorí je zvýšené lavínové nebezpečenstvo. Počas dňa sa očakáva vplyvom oteplenia výskyt samovoľných lavín, ktorých dráhy môžu dosiahnuť aj turistické chodníky. Túry v horskom teréne pri daných podmienkach neodporúčame. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu. Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Veľká Fatra

Vo Veľkej Fatre sa nad pásmom lesa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). Na chodníkoch sa na niektorých miestach nachádza sneh, ktorý je v ranných hodinách tvrdý až zľadovatený! Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra

V Malej Fatre sa nad pásmom lesa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). Diery sú prechodné. Upozornenie! Z dôvodu ťažby kalamitného dreva, ktorá prebieha v oblasti žltého chodníka z Vrátnej na Chatu na Grúni je pohyb po tomto chodníku obmedzený. Preto odporúčame turistom riadiť sa pokynmi pracovníkov v ťažbe, alebo použiť modrý chodník - Štefanová - Chata na Grúni a modrý chodník Starý dvor - Chata na Grúni. Od 1.3. do 15.6. je zatvorený turistický chodník na Veľký Rozsutec, Malý Kriváň(modrý) a do doliny Obšívanka.

Slovenský raj

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Výnimkou je len sezónna uzávera pre ferratu Kyseľ, ktorá trvá od 1. novembra do 14. júna.

Stredné Beskydy

Vo výške nad 1200 m.n.m. sa nachádza sneh vo výške od 20 do 100 cm. V mäkkom snehu je chôdza veľmi náročná. Popoludní očakávame čerstvý južný vietor. Túra na Babiu horu alebo Pilsko je pri daných podmienkach v mäkkom snehu veľmi náročná. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Lúčanská Malá Fatra

Nad pásmom lesa sa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h). Ferrata HZS na Martinské Hole je uzavretá od 15.4 - 31.5.

Aktuálna lavínová situácia: www.laviny.sk

Živá panoráma - Slovensko

Poprad (680 m n.m.)09:04, 11.8 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama