Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 20 - 40 cm nového snehu, lokálne je v polohách nad 1700 m n.m. mierne lavínové nebezpečenstvo! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 50 - 110 cm nového snehu, lokálne je v polohách nad 1700 m n.m. zvýšené lavínové nebezpečenstvo! Na túry v nižších polohách si treba zobrať paličky, mačky, poprípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Západné Tatry (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 40 - 80 cm nového snehu, v pohorí trvá zvýšené lavínové nebezpečenstvo! Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Veľká Fatra (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 15 - 40 cm nového snehu. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:30 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Na červenej TZT, ktorá smeruje na Zadný Čebrať sú miestami popadané stromy, preto zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 30 - 55 cm nového snehu, v pohorí trvá mierne lavínové nebezpečenstvo! TZCH Medziholie - Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka - žltá značka - je uzatvorená. Hrebeňové túry neodporúčame!!!

Slovenský raj (5.12.2016)

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Upozorňujeme, že z dôvodu nepriechodnosti je do odvolania zatvorená modrá TZT Stratená - Pod Hanisej /cez Tiesňavy/ ! Treba rátať, že vplyvom mrazov sú už niektoré technické zariadenia v tiesňavách namrznuté a šmykľavé, preto zvýšte opatrnosť. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Stredné Beskydy (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 25 - 50 cm nového snehu!

Lúčanská Malá Fatra (5.12.2016)

Počas sneženia v uplynulých dňoch pripadlo 20 - 40 cm nového snehu. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Ferrata HZS na Martinské Hole je už otvorená. Technické zariadenia a skala sú mokré a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Aktuálna lavínová situácia: www.laviny.sk

Živá panoráma - Slovensko

Poprad (680 m n.m.)15:58, -1 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama