Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry (24.6.2017)

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Vysoké Tatry (24.6.2017)

Vo vysokých polohách je sneh, ktorý je zrána zmrznutý a tvrdý! Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne protišmykové návleky na obuv.

Západné Tatry (24.6.2017)

Počas dňa očakávame teplé počasie, kedy sa popoludní môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky z tepla. Na túry treba odchádzať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu. Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Veľká Fatra (24.6.2017)

Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Na spadnuté stromy možno naraziť aj zo Smrekovice smer Ružomberok.

Malá Fatra (24.6.2017)

Počas dňa bude teplé počasie, preto sa môžu popoludní vyskytnúť prehánky alebo búrky z tepla. Treba dodržiavať pitný režim.

Slovenský raj (24.6.2017)

Všetky rokliny, tiesňavy aj ostatné turistické chodníky Slovenského raja sú otvorené a schodné.

Stredné Beskydy (24.6.2017)

Počas dňa očakávame teplé počasie, kedy sa popoludní môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky z tepla. Na túry treba odchádzať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim.

Lúčanská Malá Fatra (24.6.2017)

Po veľkých dažďoch sú niektoré chodníky v nižších polohách blatisté a premočené a niekde sa potoky vyliali a zaplavili určité časti. Všetkých návštevníkov žiadame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!! Ferrata HZS je od 1.6.2017 sprístupnená pre turistov. Varianty B-C sú priechodné bez obmedzenia.

Živá panoráma - Slovensko

Rajecké Teplice (420 m n.m.)25.6.2017 21:09, 20.1 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama

Wildpark (vpravo)