Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Pozor na niektorých miestach sa môže nachádzať menšie snehové pole hlavne pri prechode sediel od nadmorskej výšky 2000 m n. m.

Západné Tatry

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim. Chodníky sú miestami blatisté a šmykľavé. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Veľká Fatra

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na modrom turistickom chodníku Konský dol smerujúcim cez Muráne na Ostrú sú na začiatku doliny spadnuté stromy/dajú sa obísť/.

Malá Fatra

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Všetky turistické chodníky sú otvorené a schodné, po dažďoch sú niektoré tienisté úseky blatisté a šmyklavé. Lanová Chleb je v prevádzke od 8:30 do 18:00.

Slovenský raj

Rokliny Suchá Belá, Veľký Sokol a Piecky sú priechodné. Vo všetkých roklinách treba počítať naďalej so zvýšenou hladinou vody, je potrebné zvýšiť opatrnosť. Upozorňujeme, že roklina Kyseľ náhradná trasa žltá značka je až do odvolania uzavretá kvôli rekonštrukcii turistického chodníka!!! Stmievať sa začína po 21:00 hodine.

Stredné Beskydy

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Podmienky na turistiku priaznivé. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim.

Lúčanská Malá Fatra

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, z rána je skala vlhká a šmykľavá.Od podrážok sú vychodené niektoré stupy na ktorých sa extrémne šmýka.Používajte dostatočné istenie./Ferrátový set/. Obmedzenie na Ferrate HZS: V strednej časti chodníka, ktorý je súčasťou Ferraty HZS na Martinské Hole prebieha ťažba dreva. Z tohto dôvodu je prechod obmedzený a regulovaný lesnými robotníkmi. Žiadame návštevníkov, aby sa riadili ich pokynmi a rešpektovali ich.

Živá panoráma - Slovensko

Ski Krušetnica (670 m n.m.)15:02, 18.5 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama