Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Sneh je po ochladení tvrdý až zľadovatený, pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry

Turistické chodníky majú zamrznutý snehový povrch, miestami sú pokryté ľadovou vrstvou. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne bezpečnostné protišmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 17:30 hod. V oblasti sa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 12 m/s (45 km/h) a krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť okolo 18 m/s (65 km/h).

Západné Tatry

Sneh je po ochladení veľmi tvrdý až zľadovatený! Na túry je potrebné mať kompletnú lavínovú výstroj ako aj mačky, čakan a prilbu. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Veľká Fatra

Sneh je po ochladení tvrdý až zľadovatený! Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické mačky a paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra

Sneh je po ochladení tvrdý až zľadovatený! Hrebeň Malej Fatry je v niektorých úsekoch bez snehu. Diery sú prechodné, opatrnosť zvýšte v Dolných Dierach, kde sa na stenách nad chodníkom nachádzajú zbytky ľadu, ktoré v najbližšom období samovoľne spadnú. Na turistických chodníkoch vo vyšších polohách sa nachádzajú nebezpečné ľadové úseky, kde je nutné použiť mačky. Upozornenie! Z dôvodu ťažby kalamitného dreva, ktorá prebieha v oblasti žltého chodníka z Vrátnej na Chatu na Grúni je pohyb po tomto chodníku obmedzený. Preto odporúčame turistom riadiť sa pokynmi pracovníkov v ťažbe, alebo použiť modrý chodník - Štefanová - Chata na Grúni a modrý chodník Starý dvor - Chata na Grúni. Od 1.3. do 15.6. je zatvorený turistický chodník na Veľký Rozsutec a dolina Obšívanka.

Slovenský raj

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné, na niektorých miestach sa vyskytuje poľadovica. Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Ďalej upozorňujeme turistov, že od 15.03.2017 až do odvolania bude uzavretá časť turistického chodníka značeného zelenou značkou od Čingova po Soviu skalu kvôli ťažbe dreva.

Stredné Beskydy

V pohorí sa nachádzajú zvyšky snehu. Sneh je veľmi tvrdý a zľadovatelý, hrozí riziko pošmyknutia. Vo vrcholných častiach Babej hory a Piľska je nutné použiť mačky alebo protišmykové návleky. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Lúčanská Malá Fatra

Ferrata HZS na Martinské Hole je otvorená. Mokrý topiaci sa sneh zamrzol na tvrdý zmrznutý firn, miestami sa vytvorila ľadová vrstva ktorá môže byť nebezpečná. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 17:00 hod. Odporúčame použiť stúpacie železá, prípadne aj čakan minimálne turistický, hlavne na exponovaných miestach, kde sa nachádza ľad. Samozrejmosťou je ferratový set, pevná obuv, prilba. Technické zariadenia a skala sú zaľadnené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Aktuálna lavínová situácia: www.laviny.sk

Živá panoráma - Slovensko

Malinô Brdo (961 m n.m.)18:03, 8 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama

Wildpark (vpravo)