Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h).Sneh je po oteplení z predchádzajúcich dní a následnom zamrznutí tvrdý a zľadovatelý, pohyb vo vysokohorskom teréne si vyžaduje použitie turistických stúpacích želiez. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Vysoké Tatry (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h). Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne bezpečnostné proti šmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Západné Tatry (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h).Pri výraznom oteplení je sneh premočený a mokrý. Snehové zrážky začínajú od výšky 1400 m n.m. V pohorí fúka búrlivý západný vietor. Túry vo vysokohorskom teréne neodporúčame. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Veľká Fatra (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h). Chodníky sú tvrdé až ľadové, prekryté snehom, Doporučujeme pribaliť na turistiku turistické mačky a paličky. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 17:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h).Neodporúčame túry v Jánošíkových dierach!!! Hrozí padanie ľadov a skál!! Nad pásmom lesa odporúčame pohyb len po zimnom tyčovom značení. Hrebeň Malej Fatry je vyfúkaný a sú na ňom nebezpečné ľadové úseky, kde je nutné použiť mačky. Upozornenie! Z dôvodu ťažby kalamitného dreva, ktorá prebieha v oblasti modrého chodníka zo Starého Dvora na Chatu na Grúni je pohyb po tomto chodníku obmedzený. Preto odporúčame turistom a skialpinistom použiť žltý chodník z Chata Vrátna - Chata na Grúni alebo modrý chodník Štefanová - Chata na Grúni.

Slovenský raj (23.2.2017)

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné, na mnohých sa však počas dňa vyskytne poľadovica. Prechod tiesňavami je možný len s použitím stúpacích želiez, lyžiarských paličiek poprípade aj čakanu. Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Treba rátať, že chodníky aj technické zariadenia v tiesňavách sú namrznuté a šmykľavé, preto zvýšte opatrnosť. Odporúčame pribaliť si turistické mačky. Ďalej upozorňujeme turistov, že od 18.01.2017 až do odvolania (minimálne do 10. marca) bude uzavretá časť TZT Hornádu a to od Čingova až po Smižanskú Mašu kvôli ťažbe dreva.

Stredné Beskydy (23.2.2017)

V pohorí prevláda zlé počasie. Fúka silný západný vietor a prší. Od výšky 1400 m.n.m. prechádza dážď do mokrého sneženia. Túry pri takomto počasí neodporúčame.

Lúčanská Malá Fatra (23.2.2017)

V pohorí sa MIESTAMI očakáva nad pásmom lesa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h). Ferrata HZS na Martinské Hole je otvorená. Mokrý topiaci sa sneh zamrzol na tvrdý zmrznutý firn, miestami sa vytvorila ľadová vrstva ktorá môže byť nebezpečná. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 17:00 hod. Odporúčame použiť stúpacie železá, prípadne aj čakan minimálne turistický, hlavne na exponovaných miestach, kde sa nachádza ľad. Samozrejmosťou je ferratový set, pevná obuv, prilba. Technické zariadenia a skala sú zaľadnené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Živá panoráma - Slovensko

Malinô Brdo (961 m n.m.)23.2.2017 19:03, 2.8 °C
Podmienky: veľmi dobré, 40 cm>

Reklama

Bramac (vpravo)