Aqualand B.Bystrica II., Banskobystrický kraj
26.9. 18:08archív záberov
Prevádzkový čas
Pondelok:zatvorené
Utorok:zatvorené
Streda:zatvorené
Štvrtok:zatvorené
Piatok:zatvorené
Sobota:zatvorené
Nedeľa:zatvorené
Aktuálne podmienky
Bazény: 0 / 9
-
Dnes:
7 až 13 °C
Predpoveď počasia:
Pondelok (28.9.)
7 až 14 °C
Chystáte sa k vode?
Najlepšie ubytovanie AQUALAND Banská Bystrica:Zobraziť ubytovanieNajčastejšie rezervácie:Ďalší týždeň (28.9. - 2.10.)Ďalší víkend (2.10. - 6.10.)
Hodnotenie od návštevníkov
Stredisko AQUALAND Banská Bystrica ešte nebolo v tejto sezóne hodnotené.
Ako sa k nám dostanete?
Kontakt

Plážové kúpalisko Banská Bystrica

Švermova ul. 45974 04 Banská Bystrica
www: www.aqualandbb.eu
Info o stredisku
viac informácii
Areál kúpaliska sa nachádza v oddychovej časti mesta Banská Bystrica, len 10 min. chôdze od centra. Prístup v rámci Banskej Bystrice linkou MHD, zástavka na Švermovej ulici THK-Dixon alebo na Tajovského/SOUS. Prístup z iných miest - hl. cesta Zvolen-Donovaly, odbočka Centrum, Nemocnica F.D.Roosvelta, na kruhovom objazde obchodný dom Lidl dole. Areál je monitorovaný kamerovým systémom a zabezpečený vlastnou strážnou službou. Areál vďaka svojej rozlohe až 22,5 ha poskytuje rozľahlé plochy na slnenie, zábavu a športové vyžitie. Návštevníci majú k dispozícii 5 bazénov, športoviská, in line dráhu, dráhu na vodné lyžovanie a ďalšie atrakcie. Okrem bazénov je pre plavcov prístupné i prírodné jazero. Občerstvenie návštevníkov zabezpečujú bufety s rýchlym občerstvením. Služby Jazero - možnosť plávania, zapožičania vodných bicyklov 5 nekrytých vonkajších bazénov z toho 3 napúšťané vodou z minerálneho prameňa Parkovisko Možnosť ubytovania v hoteli Dixon****, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti areálu Športoviská - plážový futbal, plážový volejbal, plážový nohejbal, minigolf, stolný tenis Bufety DETSKÝ ZÁBAVNÝ PARK - preliezky, šmykľavky, hojdačky, lezecká stena, detský aquazorbing, vodná plocha pre detské vodné pádlové plavidlá a plavidlá na batérie, dráha pre detské autíčka, štvorkolky a motorky na batérie. AQUA FUN PARK s vodnými trampolínami, lezeckými stenami, množstvom prekážok a aquazorbingom na jazere. WAKE PARK - dráha dĺžky 200 metrov na praktizovanie wakeboardingu (vodné lyžovanie) pre začiatočníkov ale i profi jazdcov. Prekážky: 15 metrová bedňa, kicker a funny barel. Park má jeden dvoj-stĺpový vlek, vysoký až 10 m. Dráha je z týchto typov najdlhšia na Slovensku. In line dráha okolo jazera v dĺžke 900 m

Mapa - Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici

Kliknutím na obrázok nižšie, zobrazíte mapu v plnej veľkosti.

Mapa - Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici
Mapa Plážové kúpalisko BB

Bazény

TypHĺbkaSizePrevádzka
Detský bazén s atrakciamiNekrytý--
Dopadový bazén ŽralokNekrytý--
Dopadový bazén ChobotnicaNekrytý--
JazeroJazero--
Olympijský bazén "Íčko"Nekrytý1,7 m50 x 20 m
Minerálny bazén staré "I"Nekrytý termálny2 m50 x 20 m
Atypický bazén "L"Nekrytý1,7 m60 x 60 m
Detský bazén "Z" (5 - 15 rokov)Nekrytý0,6 m25 x 2 m
detský bazén pre 1 - 8 ročné deti napúšťaný vodou z minerálneho prameňa0,3 m25 x 8 m
12306231Krytý12306232Nekrytý12306233Krytý termálny12306235Nekrytý termálny12765773Jazero

Vodné atrakcie

TypDĺžkaCenaPrevádzka
TOBOGAN I. v bazéne "L"Tobogan60 mv cene vstupu
TOBOGAN II. v bazéne "L"Tobogan60 mv cene vstupu
Vodná šmykľavka DÚHAŠmykľavka--
4-dráhová šmykľavka v bazéne "L"Tobogan50 mv cene vstupu
12306236Tobogan12306247Šmykľavka

Atrakcie

TypPrevádzka
AQUA FUN PARK na jazere
WAKEBOARDING
Informácie o stredisku
Areál kúpaliska sa nachádza v oddychovej časti mesta Banská Bystrica, len 10 min. chôdze od centra. Prístup v rámci Banskej Bystrice linkou MHD, zástavka na Švermovej ulici THK-Dixon alebo na Tajovského/SOUS. Prístup z iných miest - hl. cesta Zvolen-Donovaly, odbočka Centrum, Nemocnica F.D.Roosvelta, na kruhovom objazde obchodný dom Lidl dole. Areál je monitorovaný kamerovým systémom a zabezpečený vlastnou strážnou službou.
Areál vďaka svojej rozlohe až 22,5 ha poskytuje rozľahlé plochy na slnenie, zábavu a športové vyžitie. Návštevníci majú k dispozícii 5 bazénov, športoviská, in line dráhu, dráhu na vodné lyžovanie a ďalšie atrakcie. Okrem bazénov je pre plavcov prístupné i prírodné jazero. Občerstvenie návštevníkov zabezpečujú bufety s rýchlym občerstvením.

Služby

  • Jazero - možnosť plávania, zapožičania vodných bicyklov
  • 5 nekrytých vonkajších bazénov z toho 3 napúšťané vodou z minerálneho prameňa
  • Parkovisko
  • Možnosť ubytovania v hoteli Dixon****, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti areálu
  • Športoviská - plážový futbal, plážový volejbal, plážový nohejbal, minigolf, stolný tenis
  • Bufety
  • DETSKÝ ZÁBAVNÝ PARK - preliezky, šmykľavky, hojdačky, lezecká stena, detský aquazorbing, vodná plocha pre detské vodné pádlové plavidlá a plavidlá na batérie, dráha pre detské autíčka, štvorkolky a motorky na batérie.
  • AQUA FUN PARK s vodnými trampolínami, lezeckými stenami, množstvom prekážok a aquazorbingom na jazere.
  • WAKE PARK - dráha dĺžky 200 metrov na praktizovanie wakeboardingu (vodné lyžovanie) pre začiatočníkov ale i profi jazdcov. Prekážky: 15 metrová bedňa, kicker a funny barel. Park má jeden dvoj-stĺpový vlek, vysoký až 10 m. Dráha je z týchto typov najdlhšia na Slovensku.
  • In line dráha okolo jazera v dĺžke 900 m

Autobus (2)Parkovisko (neplatene)Parkovisko (platene)BufetSociálne zariadenieUbytovanie (hotel)DetiClnkySprchaKabinkyToboganyVodne bicykle