Ready to go skiing?
Book the best accommodation for skier in SlovakiaBook nowMost popular reservations:EasterTento víkend (24.3. - 25.3.)Ďalší týždeň (26.3. - 30.3.)
Живая панорама
Mountain service warnings!
Nízke Tatry:
Žiadame návštevníkov o opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený, HROZÍ NEČAKANÉ POŠMYKNUTIE !!! Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva.
Vysoké Tatry:
Žiadame návštevníkov o opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený, vo vyšších polohách prekrytý novým snehom. HROZÍ NEČAKANÉ POŠMYKNUTIE !!!
Západné Tatry:
Pod vrstvou nového snehu sa nachádza tvrdý až zľadovatený sneh. Miestami je sneh vetrom vyfúkaný až na zľadovatené platne. Pre túry je nutné použiť kompletnú lavínovú výstroj, mačky a prilbu. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.
Veľká Fatra:
Pod vrstvou nového snehu sa nachádza tvrdý až zľadovatený sneh. Miestami je sneh vetrom vyfúkaný až na zľadovatené platne. Odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať stúpacie železá a cepín, snežnice alebo skialpinistické lyže a paličky. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby s prihliadnutím na lavínovú situáciu zvýšili opatrnosť pri pohybe na horách!
Malá Fatra:
V Dierach je veľká časť chodníkov pokrytá ľadom. Šmýka sa. V dôsledku oteplenia padajú v Dierach na chodník kusy ľadu. Pri plusových teplotách neodporúčame pohyb v Dierach !!! TZCH popod Stoh( žltý) je zatvorený. TZCH traverz sedlo za Hromovým na chatu Chleb (žltý) je zatvorený. TZCH Vrátna - Chata na Grúni (žltý) a Starý dvor - Chata na Grúni (modrý), prebieha ťažba dreva!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrý). Z dôvodu ochrany prirody su od 1.3. do 15.6. uzatvorene chodníky: Medziholie - V.Rozsutec - Medzirozsutce (Č), Malé Nocľahy - Obšívanka (M), Malý Kriváň - Vendovka (M).
Slovenský raj:
Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Uzavretá je Ferrata HZS v rokline Kyseľ a turistický chodník Lesnica - Bikšová lúka (zelená značka) v pracovné dni z dôvodu ťažby dreva (od 01. februára do 31. marca). Na turistických chodníkoch je vrstva udupaného snehu, miestami ľadu, na technických zariadeniach sa šmýka, dbajte na zvýšenú opatrnosť. V roklinách je zvýšený stav vody. Odporúčame použiť ľahké turistické mačky, alebo lyžiarske paličky. Stmievať sa začína po 17:50 hod.
Stredné Beskydy:
Po ochladení je sneh tvrdý až zľadovatelý, najmä vo vrcholových častiach Babej hory a Pilska. Pre túry odporúčame použiť kvalitnú obuv a paličky. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.
Lúčanská Malá Fatra:
Pod vrstvou nového snehu sa nachádza tvrdý až zľadovatený sneh. Miestami je sneh vetrom vyfúkaný až na zľadovatené platne. Odporúčame na hrebeňovú turistiku zobrať stúpacie železá a cepín, snežnice alebo skialpinistické lyže a paličky. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby s prihliadnutím na lavínovú situáciu zvýšili opatrnosť pri pohybe na horách! Turistické chodníky na exponovaných miestach sú tvrdé až ľadové. Nový sneh je nerovnomerne rozmiestnený. Na ferrate sú zabezpečovacie prostriedky oľadnené a aj pod snehom, preto odporúčame zimný horolezecký výstroj. Takisto hrozí samovoľné spúšťanie splazov zo strmých svahov nad ferratou. Na záveterných častiach terénu môže byť až 100 cm prachového snehu.
мероприятия
Tatranská Lomnica
24.3.2018: Tatranská Lomnica verejné lyžiarske preteke v 1-kolovom obrovskom slalome HERO SEASON TROPHY 2018. V sobotu 24. 3. na zjazdovkách Čučoriedky v Tatranskej Lomnici.
Roháče - Spálená dolina
24.3 - 25.3.2018: Roháče - Spálená dolina GORALSKÝ KLOBÚČIK, preteky predžiakov
Opalisko - Závažná Poruba
25.3.2018: Závažná Poruba - Opalisko Cena Opaliska - Pohár Liptova, lyžiarske preteky
Chopok sever - Záhradky
31.3.2018: Chopok sever verejné lyžiarske preteky HERO SEASON TROPHY 2018. V sobotu 31. marca na svahu 1a Pretekárska Luková-Priehyba na severných svahoch Chopka.
Strachan Ski Centrum-Ždiar
19.3 - 1.4.2018: Strachan Ski Centrum-Ždiar Veľkonočná lyžovačka v Strachan Ski Centre. Využite posledné zimné dni na lyžovačku v Ždiari. Na Veľkonočnú nedeľu večerné lyžovanie ZDARMA! (30.03. - 01.04.)
Chopok sever - Biela púť
31.3 - 1.4.2018: Chopok sever a juh KRASLICOU NA CHOPOK - liptovskí zbojníci na Priehybe, jazda "kraslicami" z južnej aj severnej strany Chopka, v sobotu preteky o trofej hrdinu lyžiarskej sezóny, v pondelok veľkonočná oblievačka a šibačka s Tatrancom a ľudovou hudbou
Strachan Ski Centrum-Ždiar
12.3 - 1.4.2018: Ždiar Jarná lyžovačka v Ždiari - u nás sa stále lyžuje! 0905151815
Štrbské Pleso
1.4.2018: Štrbské Pleso VESELÁ VEĽKÁ NOC 2018 - karneval, preteky v karnevalových maskách, hudobné vystúpenia, ľudový rozprávač
Čertov - Lazy pod Makytou
1.6 - 31.10.2018: Čertov - Lazy pod Makytou Lyžiarske stredisko uzatvorené. Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa na cyklistickú a turistickú sezónu. 042 468 1894
Čertov - Lazy pod Makytou
1.1 - 31.12.2018: Chata Alpina Čertov - Lazy pod Makytou Pekné nové ubytovanie v apartmáne Alpina a nad wellnesom, priamo pod zjazdovkou. Veľké 2 až 4 lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením v 2 samostatných chatách. Sauna a vírivka len pre Vás, romantika vo dvojici. 042 468 1894, 0907 386 545