Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry (20.6.2017)

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Vysoké Tatry (20.6.2017)

Vo vysokých polohách je sneh, ktorý je zrána zmrznutý a tvrdý! Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, prípadne protišmykové návleky na obuv.

Západné Tatry (20.6.2017)

Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu. Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Veľká Fatra (20.6.2017)

Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Na spadnuté stromy možno naraziť aj zo Smrekovice smer Ružomberok.

Slovenský raj (20.6.2017)

Zvýšte prosím opatrnosť pri prechode Prielomu Hornádu v úseku - Pod Tomášovským výhľadom ku Letanovskému mlynu, stupačky pri jaskyni sú poškodené!!! Ostatné turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné.

Stredné Beskydy (20.6.2017)

Chodníky sú po celodennom daždi premočené a blatisté, najmä v oblasti ťažby sa nachádza veľa blata. Dbajte na opatrnosť.

Lúčanská Malá Fatra (20.6.2017)

Po veľkých dažďoch sú niektoré chodníky v nižších polohách blatisté a premočené a niekde sa potoky vyliali a zaplavili určité časti. Všetkých návštevníkov žiadame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!! Ferrata HZS je od 1.6.2017 sprístupnená pre turistov. Varianty B-C sú priechodné bez obmedzenia.

Živá panoráma - Slovensko

Veľký Meder (112 m n.m.)18:12, 32.3 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama