Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Vo Nízkych Tatrách sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V polohách nad 1900 m n. m. sú v tienistých miestach zvyšky snehu. V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. V polohách nad 2 100 m n. m. je sneh, v najvyšších polohách sú zimné podmienky. Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Neodporúčame pohyb nad chaty, ani neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 18:00 hod. sa už stmieva.

Západné Tatry

Vo Západných Tatrách sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. V polohách nad 1900 m n. m. sa nachádzajú zvyšky snehu, ktorý je tvrdý až zľadovatený. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme návštevníkov, že v oravskej časti Západných Tatier je stále uzatvorená turistická trasa k Roháčskemu vodopádu. Uzávera sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. Obojsmerne uzavretá je aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom turisti nedostanú. V teréne ich o tom informujú aj tabule, ktoré sú umiestnené nielen na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier. Ostatné turistické značené chodníky sú otvorené a schodné.

Veľká Fatra

Vo Veľkej Fatre sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Od 1. 10. je nová časť žltého chodníka smerom na Kráľovu skalu nanovo otvorená.

Malá Fatra

V Malej Fatre sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. TZCH žltý popod Stoh je uzatvorený,ostatné turistické značené chodníky sú otvorené a schodné, miestami podmočené a blatisté, odporúčame vhodnú vibramovú obuv a turistické paličky.

Slovenský raj

V Slovenskom raji sa počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 55 - 65 mm. Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné, vrátane Feratty HZS v rokline Kyseľ. Pri vodných tokoch a vodopádoch sa môže najmä zrána šmýkať, dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 18:00 hod.

Stredné Beskydy

Podmienky na turistiku sú priaznivé. Na túry odporúčame dostatok teplého oblečenia, kvalitnú obuv a paličky. Nezabúdajte, že sa stmieva už po 18-tej hodine.

Lúčanská Malá Fatra

Počas dňa a noci MIESTAMI očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 55 mm. S príchodom večera sa na HREBEŇOCH HÔR MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 35 m/s (110 - 125 km/h). V miestach kde dážď prechádza do snehu sú chodníky namrznuté a na skalách sa môže vyskytovať poľadovica. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!! Od 15.9.2017 do 31.10.2017 je Ferrata HZS zatvorená.

Živá panoráma - Slovensko

Malinô Brdo (961 m n.m.)08:03, 2.1 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama

Wildpark (vpravo)