Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

V polohách nad 1900 m n. m. sú v tienistých miestach zvyšky snehu. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Vysoké Tatry

V polohách nad 2 100 m n. m. je sneh, v najvyšších polohách sú zimné podmienky. Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Neodporúčame pohyb nad chaty, ani neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 18:00 hod. sa už stmieva.

Západné Tatry

V polohách nad 1900 m n. m. sa nachádzajú zvyšky snehu, ktorý je tvrdý až zľadovatený. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme návštevníkov, že v oravskej časti Západných Tatier je stále uzatvorená turistická trasa k Roháčskemu vodopádu. Uzávera sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. Obojsmerne uzavretá je aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom turisti nedostanú. V teréne ich o tom informujú aj tabule, ktoré sú umiestnené nielen na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier. Ostatné turistické značené chodníky sú otvorené a schodné.

Veľká Fatra

Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka. Od 1. 10. je nová časť žltého chodníka smerom na Kráľovu skalu nanovo otvorená.

Malá Fatra

TZCH žltý popod Stoh je uzatvorený,ostatné turistické značené chodníky sú otvorené a schodné, miestami podmočené a blatisté, odporúčame vhodnú vibramovú obuv a turistické paličky.

Slovenský raj

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné, vrátane Feratty HZS v rokline Kyseľ. Pri vodných tokoch a vodopádoch sa môže najmä zrána šmýkať, dbajte na zvýšenú opatrnosť.

Stredné Beskydy

Podmienky na turistiku sú priaznivé. Na túry odporúčame dostatok teplého oblečenia, kvalitnú obuv a paličky. Nezabúdajte, že sa stmieva už po 18-tej hodine.

Lúčanská Malá Fatra

Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!! Od 15.9.2017 do 31.10.2017 je Ferrata HZS zatvorená.

Živá panoráma - Slovensko

Chopok juh (1220 m n.m.)16:06, 15.7 °C
Prevádzka: zatvorené>

Reklama