Prihlásiť sa cez
Facebook
Google+

Aktuálne výstrahy horskej služby - Slovensko

Aplikácia HZS: Android

Aktuálne výstrahy: www.hzs.sk

Nízke Tatry

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Vysoké Tatry

Vo vysokých polohách sú pozostatky starého firnového snehu. K prekonávaniu týchto snehových polí je vhodná pevná obuv a paličky. Pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť.

Západné Tatry

Podmienky na turistiku priaznivé. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite ťažko priechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu. Turistický chodník od Rázcestia pod Lyscom v smere na dolinu Parichvost a Hlbokú dolinu je z technických príčin uzavretý.

Veľká Fatra

Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy. Úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Malá Fatra

Všetky turistické značené chodníky sú otvorené a schodné.

Slovenský raj

Všetky rokliny, tiesňavy aj ostatné turistické chodníky Slovenského raja sú otvorené a schodné.

Stredné Beskydy

Podmienky na turistiku priaznivé. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim.

Lúčanská Malá Fatra

Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!! Ferrata HZS je od 01.06.2017 sprístupnená pre turistov. Varianty B-C sú priechodné bez obmedzenia. Novo namontované lanové premostenie je už priechodné, táto trasa je dokončená a sprístupnená pre návštevníkov ferraty HZS. Prajeme krásne nové zážitky :)

Živá panoráma - Slovensko

Veľký Meder (112 m n.m.)21:12, 23.1 °C
Prevádzka: otvorené>

Reklama